Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w środę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w czwartek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę; w sobotę – św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

*W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

*Zgodnie z podanym planem na wypominkach, codziennie o godz. 17.15, modlimy się odmawiając różaniec za naszych zmarłych.

*Dzisiaj, w niedzielę, z racji wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM, zapraszamy młodzież na Mszę św. na godz. 18.00, po której odbędzie się nabożeństwo w duchu Taizé. Dla kandydatów do bierzmowania obecność jest obowiązkowa.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VIII SP i III gimnazjum.

*W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy się modlić w dniu św. Barbary. Odprawimy tzw. górniczą Mszę św. o godz. 18.00.

*Przypominamy, że w naszej wspólnocie parafialnej odbywają się systematycznie spotkania grup wsparcia: dla rodziców po stracie dziecka, trzy grupy AA: „Beniaminek”, „Ostoja” i „Prom” oraz grupa anonimowych narkomanów „Komandosi Trzeźwości”.

*Dzisiaj modlą się z nami alumni Wyższego Seminarium Duchownego. Podczas homilii dają nam świadectwo swojej wiary, a następnie po każdej Mszy św. rozprowadzają seminaryjny kalendarz na Nowy Rok 2019 promując ideę kapłańskiego powołania. Zebrane finanse zostaną przekazane do WSD.

*Trwają zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI – 26-30 listopada 2018 roku, w godzinach od 19.00 do 21.00. Spotkania odbywać się będą codziennie od poniedziałku do piątku. Nauki poprowadzą specjaliści, a pośród nich m.in. doradca życia rodzinnego, psycholog, prawnik czy policjant. Będą one poświęcone różnym tematom: sakramentowi małżeństwa, naturalnemu planowaniu rodziny, małżeńsko-rodzinnej komunikacji i sposobom rozwiązywania konfliktów.

*Tydzień temu była tzw. niedziela inwestycyjna. Na te cele zebrano 8221,72 zł. Dziękujemy Darczyńcom i Ofiarodawcom. Dziękuję również anonimowemu darczyńcy za przekazanie nowych mebli do reprezentacyjnego refektarza na plebani.

*Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!