Ogłoszenia duszpasterskie – 1 niedziela Adwentu

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; we wtorek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Mikołaja, biskupa; w piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

*Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

*Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Na wigilijnym stole nie powinno również zabraknąć świecy. Rozprowadzać zatem będziemy od przyszłej niedzieli świecie Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca będzie w cenie 15 zł, natomiast mała – 6 zł.

*Przed nami pierwszy czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

*Natomiast w pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i okazja do spowiedzi.

*W Adwencie o godz. 6.40 (nie o godz. 7.00!) od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. Następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II śniadanie dla dzieci. Na roraty dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody.

*W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy ze spowiedzią oraz Komunią św. w sobotę (22.12).

*Po niedzielnej młodzieżowej Mszy św. spotkanie duszpasterskie młodzieży i KSM.

*W poniedziałek o godz. 15.00 spotkanie scholi.

* W dniu św. Barbary (4.12) odprawimy tzw. górniczą Mszę św. o godz. 18.00.

*6.12 zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem po wieczornej Mszy św. Każde dziecko otrzyma podarunkową paczkę.

*Tego dnia także obowiązkowa obecność ministrantów na Mszy św., po której będzie spotkanie.

*7.12 i 8.12 odbędzie się zbiórka żywności w Biedronce na ulicy Górniczej. Caritas Diecezji Legnickiej organizując już 15. raz akcję pod hasłem „Tak! Pomagam”, prosi o wolontariuszy z naszej parafii.

*Od 16.12 do 18.12 będą w naszej parafii adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je J. E. Biskup Marek Mendyk. Nauki będą podczas każdej Mszy św. niedzielnej oraz w poniedziałek i we wtorek o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź rekolekcyjną planujemy we wtorek od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. Podczas rekolekcji będziemy zbierać dary żywnościowe dla najbiedniejszych w naszej parafii, aby przygotować dla nich świąteczne paczki.

*Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, pamiętając, że to najowocniejsza modlitwa.

*Dysponujemy jeszcze parafialnym kalendarzami, które można nabyć.

*W maju odbędzie się pielgrzymka do Włoch. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii u ks. Łukasza.

*Za tydzień II niedziela miesiąca. Taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

*Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!