Ogłoszenia duszpasterskie – 2 niedziela Adwentu

*W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w piątek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

*Tydzień temu poświęciliśmy opłatki, które można jeszcze nabywać w zakrystii za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Dzisiaj rozprowadzamy świece, które winny zapłonąć na naszych wigilijnych stołach. Rozprowadzamy je w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca kosztuje 15 zł, natomiast mała – 6 zł.

*W Adwencie o godz. 6.40 (nie o godz. 7.00!) od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. Następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II organizowane jest śniadanie dla dzieci.

*W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy ze spowiedzią oraz Komunią św. w sobotę (22.12).

*Po niedzielnej młodzieżowej Mszy św. spotkanie duszpasterskie młodzieży i KSM.

*W poniedziałek o godz. 15.00 spotkanie scholi.

*W czwartek (13.12) o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie i następnie Msza św. o godz. 18.00.

*W piątek po wieczornej Mszy św. (godz. 18.40) spotkanie z rodzicami oraz dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Podczas spotkania planujemy dokonać pierwszej przymiarki szat komunijnych dla dziewczynek i chłopców.

*W przyszłą niedzielę (16.12) rozpoczynamy adwentowe rekolekcje Jak już podawaliśmy, poprowadzi je J. E. Biskup Marek Mendyk. Nauki będą podczas każdej Mszy św. niedzielnej oraz w poniedziałek i we wtorek o godz. 9.00 oraz 18.00. W poniedziałek po Mszy św. będzie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Spowiedź rekolekcyjną planujemy we wtorek od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. Podczas rekolekcji będziemy zbierać dary żywnościowe dla najbiedniejszych w naszej parafii, aby przygotować dla nich świąteczne paczki.

*Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych, pamiętając, że to najowocniejsza modlitwa.

*Dysponujemy jeszcze parafialnym kalendarzami, które można nabyć.

*W maju odbędzie się pielgrzymka do Włoch. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie. Zapisy w zakrystii u ks. Łukasza.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca. Taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Za tydzień podam wysokość zebranej sumy.

*Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!