Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela Adwentu

*Przeżywamy III niedzielę Adwentu (Gaudete). Od jutra będziemy już w II części Adwentu. Te dni, tj. od 17.12 do 24.12, przeznaczone są wyłącznie na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

*W naszej wspólnocie parafialnej witamy i cieszymy się z obecności J.E. Biskupa Marka Mendyka, który wygłasza nam rekolekcje. Nauki będą podczas każdej Mszy św. niedzielnej oraz w poniedziałek i we wtorek o godz. 9.00 oraz 18.00. W poniedziałek po Mszy św. (ok. godz. 19.00) zapraszamy młodzież na naukę stanową. Udział w niej biorą także kandydaci przygotowujący się do bierzmowania. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 19.00. Podczas rekolekcji będziemy zbierać dary żywnościowe dla najbiedniejszych w naszej parafii, aby przygotować dla nich świąteczne paczki. Można je składać w tyle kościoła.

*Dysponujemy jeszcze opłatkami i wigilijnymi świecami rozprowadzanymi w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

*W Adwencie o godz. 6.40 (nie o godz. 7.00!) od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. Następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II organizowane jest śniadanie dla dzieci.

*Po niedzielnej młodzieżowej Mszy św. spotkanie duszpasterskie młodzieży i KSM.

*W poniedziałek o godz. 15.00 spotkanie scholi.

*W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy ze spowiedzią oraz Komunią św. w sobotę (22.12).

*W czwartek postawimy w kościele choinki. W piątek zapraszamy wiernych do pomocy w przygotowaniu świątyni od godz. 10.00 i następnie (jak zajdzie potrzeba) po Mszy św. wieczornej.

*Centrum Spotkań im. Jana Pawła II do środy (19.12) zbiera zamówienia na dania świąteczne na wynos. Specjalna oferta znajduje się w gablocie. Odbiór gotowych dań 24.12. od godz. 9.00 do 11.00.

*Tydzień temu była tzw. niedziela inwestycyjna. Na tacę tego dnia zebrano 8195, 92 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom.

*21.12 (piątek, godz. 16.00) zapraszamy na II Spotkanie Wigilijne Legniczan w rynku.

*Kancelaria czynna w poniedziałki i piątki od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!