Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela Adwentu

*IV tydzień Adwentu jest bardzo krótki. Niemniej nasze przygotowanie do świąt winno być intensywne. Szczególnie dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w roratnich Mszach św. minionego tygodnia. Dziękujemy rodzicom i opiekunom dzieci, które chętnie przychodziły na poranną Mszę, a następnie korzystały ze śniadania w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Po wieczornej niedzielnej Mszy św. duszpasterskie spotkanie młodzieży (KSM).

*Dziękujemy Parafianom, którzy podzielili się produktami żywnościowymi przekazując je dla potrzebujących. Będziemy je rozdawać w niedzielę, po wieczornej Mszy św. Osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy zapraszamy na godz. 19.00 do kościoła.

*W poniedziałek (24.12) o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za zmarłych, których zabraknie przy tegorocznym wigilijnym stole. Po tej Mszy duszpasterze parafii zapraszają do wspólnego podzielenia się opłatkiem.

*Przed nami Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O godz. 24.00 w poniedziałek odprawiamy Mszę św. w Nocy, tzw. Pasterkę. Serdecznie zapraszamy!

*We wtorek – Narodzenie Pańskie – Msze św. wg następującego porządku: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

*W środę – drugi dzień świąt – wspominamy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Mszę św. wg porządku niedzielnego (7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00).

*W następne dni tygodnia (czwartek, piątek, sobota) Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. W czwartek wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelisty; w piątek – św. Młodzianków, męczenników. W sobotę mamy V dzień w oktawie Narodzenia Pańskiego, wspominamy św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika.

*Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych wraz z Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie zapraszają na tradycyjne Spotkanie Opłatkowe połączone z Balem Osób Niepełnosprawnych, jakie odbędzie się w czwartek, 28 grudnia 2018 r. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy. Początek spotkania o godz. 16.00 Mszą św. w naszym kościele pod przewodnictwem bpa Marka Mendyka.

*W sobotę (godz. 17.00) gorąco zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu męskiego kwartetu wokalnego „Akord” z Tarnopola (Ukraina). Artyści będę nam towarzyszyć także w następną niedzielę podczas dopołudniowych Mszy św.

*W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

* Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tym razem numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” są podwójne. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!