Ogłoszenia duszpasterskie – 2 niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Nawrócenie św. Pawła Apostoła (święto); w sobotę – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

*Od 18 do 25.01 trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zaprasza na nabożeństwo ekumeniczne do prawosławnej parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Legnicy. Odbędzie się ono we wtorek 22.01. o godz. 17.00 w legnickiej cerkwi prawosławnej przy ul. Jaworzyńskiej 9.

*Dzisiaj o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie ministrantów i ich rodziców z duszpasterzami parafii.

*Dzisiaj po wieczornej Mszy św. duszpasterskie spotkanie młodzieży z udziałem KSM.

*W poniedziałek spotkanie scholii „Promyki Boże” o godz. 15.00.

*W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W tym tygodniu kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli tzw. kolędę. W tym tygodniu chcemy odwiedzić rodziny zamieszkujące następujące ulice: Marsa (13-23), Kasjopei, Merkurego i Jowisza. W tygodniu kolęda rozpoczyna się o godz. 16.00. Szczegóły na stronie internetowej. W czwartek (24.01) odwiedzimy mieszkania rodzin, które z różnych powodów zostały pominięte. Osoby zainteresowane prosimy o podanie adresów w zakrystii po Mszy św.

*Wyższe Seminarium Duchowne organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej w dwóch turach: pierwsza (25-27.01) – dla młodszych; druga (8-10.02) – dla młodzieży starszej. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

*Podczas zeszłej niedzieli, tzw. inwestycyjnej, zebrano na tacę 5533, 62 zł, które przeznaczamy na cele gospodarcze. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*Informujemy i zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 3.04. do 10.04.2019. Szczegóły na plakacie w gablocie.

*W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek. Sprawy duszpasterskie załatwiamy w godzinach przedpołudniowych lub południowych. W piątek będzie czynna od godz. 16.00 do 17.00.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Za tydzień zamiast homilii będzie proboszczowskie „pokolędowe podsumowanie”.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!