Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Bosko, prezbitera; w sobotę – święto Ofiarowania Pańskiego.

*W czwartek (31.01) w naszej świątyni będzie o godz. 12.00 Msza św. z okazji Jubileuszu 10-lecia przyjęcia sakry biskupiej przez J.E. Bpa Marka Mendyka. Serdecznie zapraszamy!

*Dzisiaj po wieczornej Mszy św. duszpasterskie spotkanie młodzieży z udziałem KSM.

*W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przyjęcie duszpasterzy do swoich domów. Modlimy się, aby Boże błogosławieństwo objęło wszystkich wiernych naszej parafii.

*Przed nami pierwszy piątek miesiąca i od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej.

*Następnie w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca zniewagi ludzi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W sobotę proboszcz parafii od godz. 11.00 odwiedzi swoich chorych. Ks. Łukasz odwiedzi chorych w poniedziałek (4.02) od godz. 9.00.

*Wieczorem w sobotę, w święto Ofiarowania Pańskiego (święto Matki Bożej Gromnicznej), o godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę św. Proszę przynieść świece. Święto to zamyka cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. W Kościele powszechnym w to święto przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sobotę ministranci będą sprzedawać małe świece, tzw. paschaliki.

*Informujemy, że w kościele pw. Św. Jacka trwa nieustanna (dzień i noc) adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do czuwania. Osoby, które chciałyby zadeklarować jedną godzinę adoracji proszone są o zgłoszenie tego pod numerem telefonu zamieszczonego na plakacie lub bezpośrednio w Sanktuarium św. Jacka.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zbiera zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Polega ona na nieprzerwanej modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją, trwającej dzień i noc przez 40 dni. Szczegóły na plakacie w gablotach. Akcja „40 dni dla życia” będzie trwała od Środy Popielcowej (6.03) do Niedzieli Palmowej (14.04).

*W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 do 17.00.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!