Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Wielkiego Postu

*Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W piątek o 17.15 Droga Krzyżowa.

*W środę (13.03) o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie, a o godz. 18.00 wieczorna Msza św.

*Po niedzielnej wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterstwa młodzieży.

*W poniedziałek o godz. 15.00 spotkanie scholi „Promyki Boże”.

* W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI o godz. 18.45.

*W czwartek 10.03 (19.00) spotkanie z rodzicami ministrantów.

*W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje, które poprowadzi ks. Artur Kotrys, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Leśnej. Prosimy o modlitwę w jego intencjach i całej parafii. Podczas rekolekcji (17-20.03) w naszej parafii będą sprawowane dwie Msze św. zbiorowe. W poniedziałek (18.03) za chorych, a we wtorek, w dzień św. Józefa (19.03) o błogosławieństwo Boże dla ojców rodzin. Zapisy w zakrystii. Plan rekolekcji znajduje się w gablotach i na stronie internetowej.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przy naszej parafii prowadzi akcję pt. Modlitewny flash mob w obronie życia poczętego. Od 6.03, codziennie o godz. 15.00 gromadzimy się przy pomniku św. Jana Pawła II przy Katedrze na wspólnej Koronce do Bożego Miłosierdzia. Akcja będzie trwała do 17.03 (II Niedziela Wielkiego Postu).

*W przyszłą niedzielę młodzież z KSM i służby liturgicznej rozprowadzać będzie książkę pt. Pasja. Autorka, Anna Katarzyna Emmerich, która żyła na przełomie XVIII i XIX w. była niemiecką mistyczką, stygmatyczką i wizjonerką. Została beatyfikowana 3.10.2004 przez św. Jana Pawła II. Zaczęto mówić o niej na całym świecie, gdy Mel Gibson nakręcił film Pasja na podstawie mistycznych objawień błogosławionej Anny Katarzyny. Cena książki 15 zł. Zachęcamy do tej lektury na czas Wielkiego Postu. Będzie też możliwość zakupienia innych książek.

*Ogłaszam nabór do parafialnego chóru. Osoby chętne, chcące śpiewać i grać na instrumentach (skrzypce, flet, gitara) proszę o zgłoszenie się w zakrystii. Nasi organiści chcą współpracować m.in. z zespołem muzycznym „Miriam” w celu muzycznego przygotowania się do Triduum Paschalnego.

*Trwają zapisy do Krucjaty Modlitewnej „40 Dni dla Życia”. Więcej informacji na plakacie.

*W piątek odbyło się pierwsze spotkanie Rady Parafialnej. Uczestnikom tego spotkania bardzo dziękuję za obecność i zaangażowanie. Obecnie przygotowuję listy ze składem osobowym dwóch rad (duszpasterskiej i ekonomicznej) z przeznaczeniem do zatwierdzenia przez Biskupa Legnickiego.

*Od poniedziałku (11.03) do piątku (15.03) przeprowadzamy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Spotkania odbywać się będą codziennie od godz. 19.00 na plebani.

*Nadal trwa akcja pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2018 r. (poniedziałek i czwartek, od 16.00 do 18.00).

*Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca, tzw. inwestycyjna. Wysokość zebranej tacy z przeznaczeniem na cele inwestycyjno-gospodarcze ogłoszę za tydzień.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 do 17.00.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!