Ogłoszenia duszpasterskie – III niedziela Wielkiego Postu

*O godz. 17.15 niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W piątek o 17.15 Droga Krzyżowa.

*W poniedziałek (25.03) Zwiastowanie Pańskie – uroczystość. Msza św. o 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia przypada XXVII rocznica erygowania Diecezji Legnickiej.

*W pierwszy piątek miesiąca (5.04) planujemy całodobową adorację Najświętszego Sakramentu jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich parafian. Adoracja rozpocznie się w piątek o godz. 15.00 i zakończy się w sobotę o godz. 15.00. Adoracja obejmie dziewięciokrotne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w odstępach co trzy godziny. Będzie to zatem nowenna w ciągu 24 godzin. Na adorację zapraszamy wszystkich. Nie będziemy robić zapisów, ale każdy chętny może dobrać dla siebie właściwą godziną przyjścia. Pomocą będą służyły specjalnie zrobione do tego „piłeczki” z podaną godziną. Będą tzw. „piłeczki” dzienne i noce. W przyszłą niedzielę będziemy zachęcać do wzięcia „piłeczki” do domu i odniesienia jej w dniu adoracji do kościoła.

*Młodzież z KSM i służby liturgicznej rozprowadza książkę pt. Pasja, autorstwa Anny Katarzyny Emmerich. Cena książki 15 zł. Zachęcamy do tej lektury na czas Wielkiego Postu. Są też inne książki, które można zakupić.

*Przypominamy, że na plebani co tydzień mają swoje spotkania grupy wsparcia: we wtorki – Wspólnota dla Rodziców po Stracie Dziecka (godz. 17.00), oraz Grupa AA „Prom” o godz. 18.00; w środy spotyka się Grupa AA „Beniaminek” o godz. 17.00, a w każdą sobotę o godz. 14.00 spotyka się Grupa AN „Komandosi Trzeźwości”. Otaczajmy te wspólnoty modlitwą i kierujmy do nich ludzi potrzebujących pomocy!

*W zakrystii mogą się zgłaszać osoby chcące przynależeć do parafialnego chóru.

*W sobotę (30.03) w katedrze legnickiej będzie odprawiona o godz. 12.00 Msza św. z racji 80-rocznicy urodzin Biskupa Seniora Stefana Cichego. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Jubilacie.

*W katedrze legnickiej 29.03 (piątek) o godz. 20.00 będą tzw. „Młodzieżowe Uwielbienia”, które poprowadzi Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej.

*Nadal trwa akcja pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2018 r. (poniedziałek i czwartek, od 16.00 do 18.00).

*Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 do 17.00.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!