Ogłoszenia duszpasterskie – IV tydzień Wielkiego Postu

*O godz. 17.15 niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa.

*W poniedziałek o godz. 18.40 spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VI.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. z racji pierwszej środy miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z prośbą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Tego dnia ks. Łukasz i ks. Tomasz odwiedzą swoich chorych. Proboszcz odwiedzi chorych w pierwszą sobotę miesiąca.

*W sobotę o godz. 9.00 Msza św. i następnie Różaniec w intencji wynagrodzenia zniewag wobec Maryi Matki Bożej Niepokalanej.

*Planowana całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich parafian rozpocznie się w piątek (12.04) o godz. 15.00 i zakończy się w sobotę (13.04) o godz. 15.00. Adoracja obejmie dziewięciokrotne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w odstępach co trzy godziny. Będzie to zatem nowenna w ciągu 24 godzin. Na adorację zapraszamy wszystkich. Nie będziemy robić zapisów, ale każdy chętny dobierze dla siebie właściwą godzinę przyjścia. Pomocą będą służyły specjalnie zrobione do tego „piłeczki” z podaną godziną. Będą tzw. „piłeczki” dzienne i noce. W przyszłą niedzielę będziemy zachęcać do wzięcia „piłeczki” do domu i odniesienia jej w dniu adoracji do kościoła.

*Rozpoczynamy próby z dziećmi pierwszokomunijnymi. W tym tygodniu próby odbędą się w poniedziałek i w środę o godz. 16.30. Daty wszystkich prób będą podane w gablotach i na stronie internetowej.

*Od dzisiaj, jak co roku, rozprowadzamy caritasowskie paschaliki (małe świece) na stół wielkanocny. Mamy ich dwa rodzaje. Jedne klasyczne po 6 zł i drugie, w kształcie jajka po 12 zł. Młodzież z KSM i służby liturgicznej rozprowadza również książkę pt. Pasja, autorstwa Anny Katarzyny Emmerich, w cenie 15 zł. Zachęcamy do tej lektury na czas Wielkiego Postu. Są też inne książki, które można zakupić.

W sobotę (6.04) odbędzie się 130. Nocna Pielgrzymka Pokutno-błagalna z Legnicy do Legnickiego Pola. Szczegóły na plakacie.

*W zakrystii mogą się zgłaszać osoby chcące przynależeć do parafialnego chóru.

*Nadal trwa akcja pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2018 r. (poniedziałek i czwartek, od 16.00 do 18.00).

*Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 do 17.00.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!