Ogłoszenia duszpasterskie – V niedziela Wielkiego Postu

*Ks. Proboszcz i ks. Łukasz pozdrawiają wiernych z parafii, gdzie głoszą rekolekcje.

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

*O godz. 17.15 niedzielne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek o 17.15 Droga Krzyżowa.

*W sobotę (13.04) o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie.

*Biskup Legnicki zaprasza na ogólnomiejską Drogę Krzyżową ulicami Legnicy. Odbędzie się ona w piątek (12.04). Nabożeństwo rozpocznie się w kościele św. Jana Chrzciciela o godz. 19.30.

*Gorąco zapraszamy na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich parafian. Początek w piątek (12.04) o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie w sobotę (13.04) o godz. 15.00 również Koronką do Bożego Miłosierdzia. Adoracja obejmie dziewięciokrotne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w odstępach co trzy godziny. Będzie to zatem nowenna w ciągu 24 godzin. Na adorację zapraszamy wszystkich. Nie robimy zapisów, ale każdy chętny dobierze dla siebie właściwą godzinę przyjścia. Pomocą służą specjalnie zrobione do tego „piłeczki” z podaną godziną. Są tzw. „piłeczki” dzienne (z czerwonymi napisami) i nocne (z czarnymi napisami). „Piłeczki” bierzemy dzisiaj a odnosimy je do kościoła w dzień adoracji. „Piłeczkę” może wziąć jedna osoba lub nawet cała rodzina.

*Kontynuujemy próby z dziećmi pierwszokomunijnymi. W tym tygodniu próby odbędą się w poniedziałek i w środę o godz. 16.30. Daty wszystkich prób podane są na stronie internetowej.

*Rozprowadzamy caritasowskie paschaliki (małe świece) na stół wielkanocny. Mamy ich dwa rodzaje. Jedne klasyczne po 6 zł i drugie, w kształcie jajka po 12 zł.

*Można dzisiaj nabyć również palmy na Niedzielę Palmową.

*Nadal trwa akcja pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2018 r. (poniedziałek i czwartek, od 16.00 do 18.00).

*Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Za tydzień tzw. niedziela inwestycyjna. Zebraną tacę przeznaczymy na cele gospodarcze.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 do 17.00.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje znajdują się w gablotach i na stronie internetowej.

*Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!