Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Bożego Miłosierdzia

*Dzisiaj II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, którą kończymy Wielkanocną Oktawę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy!

*W tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i Doktora Kościoła, Patronkę Europy (święto); we wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski (uroczystość); w środę – św. Józefa, rzemieślnika; w czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski, Główną Patronkę Polski (uroczystość); w sobotę – św. Floriana, męczennika.

*Od 1.05. zapraszamy na majówkę każdego dnia na godz. 17.30.

*W czwartek (2.05, godz. 18.40) zbiórka ministrantów – obecność obowiązkowa.

*Dnia 3.05. mamy Parafialny Odpust. Msze św.: 7.30, 9.00, 10.30 12.30 i 18.00. Głównej uroczystości odpustowej na sumie o godz. 12.30 przewodniczyć będzie Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego ks. dr hab. Grzegorz Sokołowski, dyrektor Fundacji Obserwatorium Społeczne.

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i po Mszy św. wieczornej, z racji pierwszej środy miesiąca, zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników oraz okazja do spowiedzi. Rozwijajmy w sobie praktykę pierwszo piątkowej spowiedzi i Komunii świętej.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia także odwiedziny chorych.

*W sobotę (4.05) zapraszamy również na 131. Nocną Pielgrzymkę Pokutno-Błagalną z Legnicy do Legnickiego Pola. Pielgrzymka wyruszy z kościoła pw. Św. Jana Chrzciciela o godz. 21.00.

*W poniedziałek będzie ostatnia okazja skorzystania z pomocy przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2018 r. od godz. 16.00 do 18.00.

*W niedzielę, za dwa tygodnie (12.05) będzie w naszej parafii uroczystość pierwszokomunijna. Tego dnia nastąpi zmiana jednej godziny Mszy św. Zamiast godz. 10.30 Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej oraz ich Rodziców.

*W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.00.

*W tyle kościoła znajdują się ścienne obrazki z Jezusem Miłosiernym. Zachęcamy do gratisowego ich zabrania. Ofiarodawcy, który nam je sprezentował bardzo dziękujemy. Bóg zapłać!

 

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!