Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna

*W najbliższym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba (święto); w środę – św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski (uroczystość).

*W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

*Zapraszamy na majówkę każdego dnia na godz. 17.30.

*Dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie parafialnego odpustu 3.05. Dziękuję również Tym, którzy swoją modlitwą otaczają innych Parafian, w tym także Duszpasterzy.

*W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Dziękuję Paniom, które poświęcając czas zorganizowały pomoc przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2018 r. Bóg zapłać Tym Wszystkim, którzy 1% z podatku przekazali na rzecz naszej parafii.

*Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca zbieramy tacę na cele inwestycyjno-gospodarcze naszej parafii.

*W tym tygodniu kancelaria czynna w poniedziałek i w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

*Za tydzień (12.05) w naszej parafii będzie uroczystość I Komunii Świętej.

Komunijna Msza św. będzie o godz. 10.00. Nastąpi zatem cofnięcie o pół godziny rozpoczęcia Mszy z godz. 10.30.

W poniedziałek (6.05) o godz. 16.00 – będzie miała miejsce tzw. próbna spowiedź, następnie o godz. 16.30 – wszystkie dzieci mają próbę.

W środę (8.05) o godz. 16.30 – PRÓBA GENERALNA DLA WSZYSTKICH DZIECI.

W piątek (10.05) – po wieczornej Mszy św. (godz. 18.40) wszyscy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych są proszeni o posprzątanie i wystrojenie świątyni.

W sobotę (11.05) o godz. 10.00 odbędzie się Święta Spowiedź dla Dzieci oraz Rodziców. Nastąpi również obrzęd poświęcenia książeczek, różańców i świec.

W niedzielę (12.05) o godz. 10.00 mamy Pierwszokomunijną Uroczystość. Zbiórka przed kościołem o godz. 9.40. Tam odbędzie się obrzęd pobłogosławienia dzieci przez rodziców i poświęcenie medalików. Tego dnia nastąpi również odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i oczywiście przyjęcie po raz pierwszy przez dzieci Komunii świętej.

W niedzielę (12.05) po południu, o godz. 16.00 zapraszamy Dzieci i Rodziców wraz z całymi rodzinami i gośćmi na majówkę. Wtedy też poświęcimy i wręczymy komunijne obrazki oraz będzie okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Bardzo proszę o modlitwę za dzieci oraz ich Rodziców i całe rodziny, aby uroczystość komunijna była należycie przeżyta; aby wydała godne owoce religijnej pobożności.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!