Ogłoszenia duszpasterskie – XI niedziela zwykła – Uroczystość Świętej Trójcy

*W poniedziałek wspominamy – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; w piątek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.

*Dzisiaj (16.06) o godz. 18.00 – JE bp Marek Mendyk udzieli sakramentu bierzmowania. Mamy 54 kandydatów.

*W czwartek mamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Biskup Legnicki zaprasza na procesję eucharystyczną, która wyjdzie z legnickiej Katedry po Mszy św. o godz. 10.00, kierując się do Sanktuarium św. Jacka.

*W naszej parafii w Boże Ciało Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00 i 10.30. Następnie Główną Mszę św. odprawimy o godz. 16.00 wraz z procesją eucharystyczną, która wyruszy o godz. 16.45 spod parafialnego kościoła i następnie przejdzie ulicami: Marsa, Jowisza, Wielkiej Niedźwiedzicy i Osią Kartuską. Pójdziemy do czterech ołtarzy. Pierwszy przy budynku starej plebani (organizuje Młodzież i Ministranci); drugi w okolicach Miejskiego Przedszkola nr 13 (organizują Wspólnoty Modlitewne); trzeci na Osi Kartuskiej (organizuje Bractwo św. Józefa i Nadzwyczajni Szafarze); czwarty przy Krzyżu na placu kościelnym (organizuje Rada Parafialna). Ostatnia Msza św. odbędzie się po procesji ok. 18.00 godziny.

*W tygodniu o godz. 17.30 mamy Nabożeństwo Czerwcowe. Serdecznie zapraszamy!

*W poniedziałek (17.06) po wieczornej Mszy św. (godz. 18.40) – ostatnie w tym roku katechetycznym spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII SP.

*W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. (godz. 18.00) na zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 dla Grona Pedagogicznego, Uczniów oraz Rodziców.

*Wszystkich tych, którzy pragną pieszo pielgrzymować na Jasną Górę w dniach od 29.07 (poniedziałek) do 07.08 (środa) zapraszamy na spotkanie organizacyjne do naszego kościoła, które odbędzie się 23.06 (niedziela) o godz. 19:00 (po wieczornej Mszy św.). Przewodnikiem Grupy 4 – Legnickiej, będzie nasz wikariusz ks. Tomasz Pązik.

*Tydzień temu była zbierana tzw. inwestycyjna taca. Zebrano 6494,09 zł. Bóg zapłać wszystkim Darczyńcom i Ofiarodawcom!

*W przyszłą niedzielę przybędzie do naszej parafii s. Krystyna Kusak ze Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa i podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 będzie świadczyć o wielkiej wartości kultu Krwi Jezusa Chrystusa.

*W najbliższy wtorek (18.06) o godz. 10.00 w parafii pw. św. Wojciecha przy ul. Radosnej zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Policji pod przewodnictwem JE Bpa Marka Mendyka. Po Eucharystii, przy ul. Cynkowej, będzie miała miejsce uroczystość posadzenia i pobłogosławienia Dębów Pamięci ku czci Pomordowanych i Poległych Policjantów II RP. Wydarzenie jest częścią obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Policjantów i z Policjantami.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i w piątek od godz. 16.00 do 17.00.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!