Ogłoszenia duszpasterskie – XII niedziela zwykła

*W poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów Diecezji.

*Zaproszenie na odpust i 5. rocznicę Ingresu: Czcigodni Prezbiterzy Diecezji Legnickiej, Osoby Konsekrowane, Drodzy Diecezjalnie! W sobotę, dnia 29 czerwca wraz z całym Kościołem Powszechnym będziemy celebrować uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dla naszego Kościoła Diecezjalnego uroczystość ta ma szczególne znaczenie, ponieważ Apostołowie Piotr i Paweł są patronami Diecezji Legnickiej i Katedry Biskupa Legnickiego. W tym roku w to diecezjalne święto wpisuje się szczególne wydarzenie, jakim jest piąta rocznica Ingresu naszego Pasterza, Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego do Katedry Legnickiej, która miała miejsce w wigilię uroczystości Świętych Piotra i Pawła, dnia 28 czerwca 2014 roku. Przypominając to wydarzenie zwracam się do wszystkich Diecezjan z prośbą o modlitwę w intencji naszego Biskupa, Pasterza Kościoła Legnickiego. Modlitwa ta będzie szczególnym wyrazem duchowej łączności z naszym Pasterzem oraz wsparciem Jego pasterskiej posługi. Z tej okazji zapraszam wszystkich prezbiterów, wśród nich Kapituły oraz Księży Dziekanów, Osoby Konsekrowane oraz wiernych świeckich do Katedry Legnickiej, w sobotę 29 czerwca na Eucharystię sprawowaną o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego i do włączenia się we wspólną modlitwę w intencji naszego Kościoła diecezjalnego i Jego Pasterza. Podpisał: + Marek Mendyk WIKARIUSZ GENERALNY.

*Witamy w naszej parafii s. Krystynę Kusak ze Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa. Podczas Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 daje świadectwo nt. wielkiej wartości kultu Krwi Jezusa Chrystusa.

*W tygodniu o godz. 17.30 mamy Nabożeństwo Czerwcowe. Do czwartku w ramach nabożeństwa idziemy w procesji eucharystycznej (oktawa Bożego Ciała). Serdecznie zapraszamy!

*Wszystkich tych, którzy pragną pieszo pielgrzymować na Jasną Górę w dniach od 29.07 do 07.08 zapraszamy na spotkanie organizacyjne do naszego kościoła, które odbędzie się dzisiaj w niedzielę o godz. 19:00 (po wieczornej Mszy św.). Przewodnikiem Grupy 4 – Legnickiej, jest nasz wikariusz ks. Tomasz Pązik.

*W piątek (28.06) po wieczornej Mszy św. przedwakacyjne spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

*Informujemy, że od 8.07 do 15.07 w naszym mieście i w naszej diecezji będziemy gościć stypendystów-studentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia. Prawie 550 młodych osób z różnych miejsc Polski przybędzie do Legnicy na obóz wakacyjny. Uczestnicy tego wydarzenia będą mieszkać w legnickich szkołach, odwiedzą również parafie naszego miasta. Do naszej wspólnoty przybędą w niedzielę 14.07, aby wziąć udział we Mszach świętych przedpołudniowych, zaangażować się w przygotowanie liturgii oraz podzielić się świadectwami związanymi z korzystaniem przez nich z programu stypendialnego. Uwieńczeniem wizyty naszych młodych Gości będzie spotkanie z rodzinami. Serdecznie prosimy naszych Parafian, którzy chcieliby zaprosić Stypendystów na niedzielny obiad w dniu 14.07, o zgłoszenie się do zakrystii. Do naszej parafii przybędzie ok. 50 osób. Za życzliwość i otwartość serdecznie dziękujemy!

*Kancelaria czynna w poniedziałek i w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!