Ogłoszenia duszpasterskie – XIII niedziela zwykła

*W środę wspominamy św. Tomasza Apostoła (święto); w sobotę – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę.

*Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.30 mamy ostatnie w tym miesiącu Nabożeństwo Czerwcowe.

*W miesiącu lipcu szczególnie zachęcamy do uczczenia Krwi Jezusa Chrystusa. Codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 nasze wspólnoty modlitewne będą modlić się Koronką i Litanią do Krwi Chrystusa. W tyle kościoła można nabyć książeczki i różańce. Zapraszamy!

*Przypominamy i zapraszamy również do modlitwy różańcowej w każdą sobotę o godz. 8.15, a więc przed Mszą świętą. Modlitwę prowadzi Żywy Różaniec.

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się za kapłanów i prosimy o nowe i święte powołania do służby Bogu i ludziom.

*W pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. wynagradzająca za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny (po Mszy św. różaniec wynagradzający).

*W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 11.00 odwiedziny chorych.

*Zachęcamy do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach od 29.07 do 07.08. Zgłaszać się można do ks. Tomasza – Przewodnika Grupy 4 „Legnickiej”. Obecnie możemy skorzystać z tzw. pielgrzymkowej poczty. Otóż na regale z prasą katolicką są koperty poczty pielgrzymkowej adresowane do Jasnogórskiej Madonny. Każdy kto chciałby przekazać pielgrzymom intencje do omodlenia, może wziąć kopertę i w domu napisać intencje, które ks. Tomasz z pielgrzymami każdego dnia będzie omadlał na Różańcu, a ostatniego dnia zostanie odprawiona Msza św. w tych intencjach na Jasnej Górze. Napisane intencje w kopertach można wrzucać do skarbony obok prasy katolickiej. Wszelkie drobne ofiary złożone z intencjami posłużą do zakupu nowego nagłośnienia dla legnickiej grupy pielgrzymkowej.

*W sobotę (6.07) 133. nocna pielgrzymka pokutno-błagalna z Legnicy do Legnickiego Pola. Początek o godz. 21.00 w kościele franciszkanów.

*Ponawiamy prośbę w sprawie stypendystów-studentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy będą przebywać w Legnicy od 8.07 do 15.07. Serdecznie prosimy naszych Parafian, którzy chcieliby zaprosić Stypendystów na niedzielny obiad w dniu 14.07, o zgłoszenie się do zakrystii. Do naszej parafii przybędzie ok. 50 osób. Za życzliwość i otwartość serdecznie dziękujemy!

*Kancelaria czynna w poniedziałek i w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!