Ogłoszenia duszpasterskie – XIV niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana z Dukli, prezbitera; w czwartek – św. Benedykta, opata (święto); w piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w sobotę – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

*W pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 16.00 mamy adorację Najświętszego Sakramentu.

*W środę, na godz. 18.00, zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wypisane prośby i dziękczynienia wkładamy przed nabożeństwem do plastykowej skrzynki znajdującej się na balaskach.

*W sobotę (13.07) o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie, następnie Msza św. o godz. 18.00.

*Zachęcamy do pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach od 29.07 do 07.08. Zgłaszać się można do ks. Tomasza – Przewodnika Grupy 4 „Legnickiej”. Planujemy także zorganizować powrót pielgrzymów z Częstochowy do Legnicy. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

*Ponawiamy prośbę w sprawie stypendystów-studentów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy będą przebywać w Legnicy od 8.07 do 15.07. Serdecznie prosimy naszych Parafian, którzy chcieliby zaprosić Stypendystów na niedzielny obiad w dniu 14.07, o zgłoszenie się do zakrystii. Do naszej parafii przybędzie ok. 50 osób. Za życzliwość i otwartość serdecznie dziękujemy!

*W naszym kościele parafialnym Stypendyści (poza niedzielą 14.07) będą dwa razy:

– we wtorek (9.07) na Nabożeństwie Słowa Bożego o godz. 20.30;

– w środę (10.07) na Mszy św. o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy Parafian!

*Już teraz zapraszamy również na inne wydarzenia związanych z przyjazdem Stypendystów:

– Msza św. w Katedrze (wtorek) o godz. 10.00;

– Msza św. w Sanktuarium św. Jacka (czwartek) o godz. 12.00;

– koncert w Rynku (sobota) o godz. 19.30.

 *Ruch Trzeźwościowy organizuje pielgrzymkę do Medziugorie od 6.08 do 16.08. Jest jeszcze 12 miejsc. Informacje szczegółowe i zapisy w zakrystii po Mszy św.

*Za tydzień II niedziela miesiąca i będziemy zbierać tzw. inwestycyjną tacę.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

*Ogłoszenia parafialne wraz z intencjami mszalnymi znajdują się w gablocie i na stronie internetowej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia, a wypoczywającym zasłużonych wakacji.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!