Ogłoszenia duszpasterskie – XVI niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy (święto); w środę – św. Kingę, dziewicę; w czwartek – św. Jakuba Apostoła (święto) i św. Krzysztofa; w piątek – świętych Joachima i Annę, Rodziców Najświętszej Maryi Panny.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek (25.07), we wspomnienie św. Krzysztofa, przypada Dzień Bezpiecznego Kierowcy, a cały obecny tydzień nazywamy Tygodniem św. Krzysztofa. Po wieczornej Mszy św. poświęcimy pojazdy samochodowe i motorowe. Również w przyszłą niedzielę poświęcimy pojazdy po każdej Mszy św.

***1. Zapraszamy do wspólnego pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach od 29.07. do 07.08. br. Spotkanie organizacyjne z zapisami na pielgrzymkę dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 w naszej świątyni. Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w całej pielgrzymce, ks. Tomasz zaprasza do wspólnego pielgrzymowania pierwszego dnia sprzed Katedry legnickiej 29.07. Pielgrzymka wyrusza o godzinie 6.00.

***2. Możemy również w dalszym ciągu przekazywać swoje intencje pielgrzymom, które każdego dnia będą omodlone na różańcu, a ostatniego dnia ks. Tomasz na Jasnej Górze będzie sprawował w tych intencjach Mszę świętą. Na regale z książkami znajdują się przygotowane koperty zaadresowane do Jasnogórskiej Pani, ale można intencje przygotować we własnych kopertach. Wszelkie ofiary złożone z intencjami przekazane zostaną na nowe nagłośnienie dla Legnickiej Grupy Pielgrzymkowej. Nowoczesne nagłośnienie już zostało zakupione – koszt 2 700 zł. Do tej pory udało się zebrać 1 090 zł z intencjami z trzech legnickich parafii. Nagłośnienie posłuży nam również w parafii przy okazji procesji eucharystycznych, dlatego szczególnie dziękujemy za przekazane ofiary.

***3. W zakrystii u ks. Tomasza można zapisywać się do grupy duchowego uczestnictwa w Pieszej Pielgrzymce. „Duchowi pielgrzymi” otrzymają pakiet, tj. książeczkę z modlitwami i odznakę pielgrzyma – koszt 15 zł. Przez czas trwania pielgrzymki będziemy wspólnie spotykać się na wieczornych Mszach św. obejmując modlitwą pielgrzymów.

*Bóg zapłać tym wszystkim Rodzinom, które przyjęły stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na niedzielny obiad. Zdaję sobie spraw, że nie wszędzie studenci dotarli, ale pierwszeństwo miały te Rodziny, które osobiście przejęły studentów po niedzielnej Sumie, o co też Rodziny prosiłem.

*W ostatnią niedzielę, tzw. inwestycyjną zebrano na tacę 5702,99 zł. Bóg zapłać Darczyńcom i Ofiarodawcom, za których co miesięcznie odprawiana jest Msza św.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.

*Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrej niedzieli i udanego tygodnia.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!