Ogłoszenia duszpasterskie – XVII niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Martę; w środę – św. Ignacego Loyolę, prezbitera; w czwartek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W piątek (2.08) możemy uzyskać odpust Porcjunkuli (związany z osobą św. Franciszka z Asyżu). Odpust zupełny zyskują ci, którzy nawiedzą kościół parafialny oraz dotrzymają zwykłych warunków (łaska uświecająca, Komunia św., modlitwa w tych intencjach, w których modli się w danym miesiącu papież Franciszek, np. Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…).

*Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

*W pierwszy czwartek miesiąca (1.08) adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00. Modlimy się o świętość dla kapłanów.

*W pierwszy piątek miesiąca (2.08) adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00 i okazja do spowiedzi świętej.

*W pierwszą sobotę miesiąca (3.08) o godz. 9.00 Msza św. i różaniec wynagradzające za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny. Od ok. godz. 11.00 ks. Łukasz odwiedzi chorych.

***I. Zapraszamy do wspólnego pieszego pielgrzymowania na Jasną Górę w dniach od 29.07-07.08.19 r. Na pielgrzymkę można się jeszcze zapisać w dniu wyjścia tj. 29.07 od godziny 5:30 pod Katedrą. Jeśli ktoś nie może wziąć udziału w całej pielgrzymce, ks. Tomasz zaprasza do wspólnego pielgrzymowania pierwszego dnia sprzed legnickiej Katedry 29.07. Pielgrzymka rozpocznie się od nabożeństwa w Katedrze o godzinie 6.00. Następnie pielgrzymka ruszy w stronę Koskowic przez osiedle Piekary.

***2. Do dziś można jeszcze przekazywać swoje intencje pielgrzymom, które każdego dnia będą omodlone na różańcu, a ostatniego dnia ks. Tomasz na Jasnej Górze będzie sprawował w tych intencjach Mszę świętą. Na regale z książkami znajdują się przygotowane koperty zaadresowane do Jasnogórskiej Pani, ale można intencje przygotować we własnych kopertach. Wszelkie ofiary złożone z intencjami przekazane zostaną na nowe nagłośnienie dla Legnickiej Grupy pielgrzymkowej.

***3. W zakrystii można zapisywać się do grupy duchowego uczestnictwa w pieszej Pielgrzymce. „Duchowi pielgrzymi” otrzymają pakiet, tj. książeczkę z modlitwami i odznakę pielgrzyma w cenie 15 zł. Przez czas trwania pielgrzymki będziemy wspólnie spotykać się na wieczornych Mszach św. obejmując modlitwą pielgrzymów.

***4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by przywitać pielgrzymów na Jasnej Górze. Autokar zatrzyma się w Blachowni – pod Częstochową, gdzie będzie można dołączyć do pielgrzymów na dwa ostatnie etapy pieszej pielgrzymki (łącznie ok.18 km), a pozostali ruszą dalej do Częstochowy i będą oczekiwać pieszych pielgrzymów na wałach Jasnogórskich, którzy będą tam wchodzić ok. godziny 11:00. Koszt pielgrzymki 65 zł. Wyjazd spod naszej Parafii o 2:00 w nocy z 6.08 na 7.08. Powrót ok. godziny 19.00. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program pielgrzymki w gablotach.

*W sobotę (3.08) 134. nocna pielgrzymka pokutno-błagalna z Legnicy do Legnickiego Pola. Początek o godz. 21.00 w kościele franciszkanów. Informacja pełniejsza w gablotach.

*Informujemy i zapraszamy na coroczne Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej w Legnickim Polu w dniach od 22.08 do 25.08. Koszt udziału w spotkaniu 75 zł. Szczegóły na plakacie.

* Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.

*Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrych wakacji, dobrej niedzieli i udanego tygodnia.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!