Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII niedziela zwykła

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po południu od 16.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy szczególnie dzisiaj o modlitwie za kapłanów z racji wspomnienia św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona wszystkich kapłanów.

 

*We wtorek (6.08) obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. o 7.00 rano i wieczorna o 18.00. Pamiętajmy o tym świętym dniu.

 

*W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Dominika, prezbitera; w piątek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, Patronkę Europy (święto); w sobotę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (święto).

 

*W środę (pierwsza miesiąca) – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

*Dziękujemy tzw. „Duchowym Pielgrzymom”, którzy modlitwą i obecnością na wieczornych Mszach św. towarzyszom duchowo naszym Pielgrzymom idącym pieszo do Maryi, Jasnogórskiej Pani. Przypominamy, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, by przywitać pielgrzymów na Jasnej Górze. Autokar zatrzyma się w Blachowni – pod Częstochową, gdzie będzie można dołączyć do pielgrzymów na dwa ostatnie etapy pieszej pielgrzymki (łącznie ok.18 km), a pozostali ruszą dalej do Częstochowy i będą oczekiwać pieszych pielgrzymów na wałach Jasnogórskich, którzy będą tam wchodzić ok. godziny 11:00. Koszt pielgrzymki 65 zł. Wyjazd spod naszej Parafii o 2:00 w nocy z 6.08 na 7.08. Powrót ok. godziny 19.00. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program pielgrzymki w gablotach.

 

*Ponownie informujemy i zapraszamy młodzież na coroczne Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej w Legnickim Polu w dniach od 22.08 do 25.08. Koszt udziału w spotkaniu 75 zł. Szczegóły na plakacie.

 

*Za tydzień, tzw. niedziela inwestycyjna. Zebraną tacę przeznaczymy na cele gospodarczo-inwestycyjne naszej parafii. Dziękujemy Ofiarodawcom za duchowe i materialne wsparcie.

 

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można brać gratisowo. Osoby chętne mogą złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony.

 

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

 

*Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Ks. Proboszcz serdecznie pozdrawia Wszystkich Parafian znad polskiego morza (Niechorze).

 

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!