Ogłoszenia duszpasterskie – XXI niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Monikę; w środę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

*Jutro, w poniedziałek, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wiemy, że wizerunek Pani Częstochowskiej zdobi nasz główny ołtarz i oddajemy Jej cześć jako Królowej naszej Ojczyzny. Msza św. będzie o godz. 9.00 (nie będzie o 7.00) i godz. 18.00.

*W środę, o godz. 18.00, Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Dziękujemy Ofiarodawcom za duchowe i materialne wsparcie.

*W naszej parafii powstała inicjatywa założenia Szkoły Nowej Ewangelizacji. Szkoły Nowej Ewangelizacji działają w parafiach na świecie i w Polsce, i wszystkie mają wspólny program formacji, który opiera się na słowie Bożym. Dokładniejsze informacje w gablotach.

*W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów.

*W przyszłą niedzielę (1.09) na sumie, Mszy św. o godz. 12.00, będziemy gościć wyjątkową osobę – ojca Mariana Sajdaka ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, który obecnie przebywając na krótkich wakacjach w Polsce, już 49 lat pracuje na Madagaskarze. W tamtym roku o. Marian został odznaczony medalem przez Prezydenta Polski. Będziemy mogli wesprzeć finansowo budowę szkoły na Madagaskarze.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można brać gratisowo. Osoby chętne mogą złożyć dobrowolną ofiarę do skarbony.

*Informujemy i zapraszamy na dwie pielgrzymki. Pierwsza do Sanktuarium Świętych Dzieci Fatimskich w Szczecinie 15.09.2019. Druga do Zakopanego – Krzeptówki od 12 do 14.10.2019. Szczegóły w gablotach.

*Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie i na stronie internetowej. W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

Dziękujemy za modlitwę, którą wzajemnie z życzliwością się wspierajmy!

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!