Ogłoszenia duszpasterskie – XXII niedziela zwykła

*Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę miesiąca, zatem zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00.

*W tym tygodniu we wtorek wspominamy św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

*W poniedziałek (2.09) zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę św. o godz. 8.00 z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne.

*W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. zmiana Tajemnic Różańca Świętego.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00 i okazja do spowiedzi świętej.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. oraz różaniec z intencją wynagrodzenia za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 11.00 odwiedziny chorych.

*W tym tygodniu ministranci zbiorą się dwa razy – jutro o godz. 17.00 oraz w czwartek po wieczornej Mszy św.

*Nasz parafialny Zespół Młodzieżowy „Miriam” ogłasza nabór do zespołu. Zapraszamy osoby śpiewające i grające na instrumentach. Więcej informacji u ks. Tomasza lub bezpośrednio u członków zespołu po każdej niedzielnej Mszy wieczornej.

*Trwa nabór do tzw. Szkoły Nowej Ewangelizacji. Zachęcamy do pogłębienia życia religijnego w duchu ewangelizacyjnym, czyli odpowiedzialności za zbawienie drugiego człowieka, który Jezusa nie zna lub zna za mało. Dokładniejsze informacje w gablotach.

*W sobotę z franciszkańskiego kościoła o godz. 21.00 wyrusza już 135. Nocna Pielgrzymka Pokutno-Błagalna. Szczegóły na plakacie.

*Dziękujemy Darczyńcom i Ofiarodawcom za duchowe i materialne wsparcie. Za tydzień II niedziela miesiąca i będziemy zbierać tzw. inwestycyjną tacę.

*Dzisiaj przeżywamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za ofiary wojny i dziękujmy Bogu za ducha bohaterskiego dla obrońców naszej Ojczyzny. Z tej racji dzisiaj w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej o godz. 17.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Zespołu Artystycznego Żołnierzy Rezerwy „Rota”. Wstęp wolny!

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej. W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

Dziękujemy za modlitwę w intencjach duszpasterzy i całej parafii.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!