Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII niedziela zwykła

*Dzisiaj mamy liturgiczne wspomnienie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W czwartek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi; w piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – Podwyższenia Krzyża Świętego (święto).

*W parafii witamy ks. diakona Szymona Opałę z naszego legnickiego seminarium, który odbywa wrześniową praktykę duszpasterską. Otoczmy diakona Szymona, jak i wszystkich diakonów naszej diecezji modlitwą.

*W niedzielę (dzisiaj) po wieczornej Mszy św. spotkanie młodzieży z ks. Tomaszem.

*W poniedziałek o godz. 15.00 pierwsza próba w nowym roku szkolnym naszej dziecięcej scholii „Promyki Boże”.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów.

*W piątek (13.09) o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. po nabożeństwie o godz. 18.00.

*W przyszły poniedziałek (16.09) po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

*W sobotę w święto Podwyższenia Krzyża Świętego jako parafia włączamy się w akcję „Polska pod Krzyżem”. W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Słyszymy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Gorąco zapraszam na błagalne nabożeństwo w sobotę na godz. 11.00. Adorując Najświętszy Sakrament, odmówimy m.in. Różaniec św.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca, tzw. inwestycyjna. Dziękujemy Ofiarodawcom za złożone ofiary. Wysokość zebranej tacy zostanie podana ma ogłoszeniach w przyszłą niedzielę.

*Policja apeluje na temat oszustw na szkodę seniorów. Chodzi o tzw. metodę na wnuczka lub policjanta. Oszuści w rozmowie telefonicznej podają się za bliskiego członka rodziny, np. wnuczka, bratanka itd. Czasami podają się za policjanta. Oszuści przedstawiają zmyślone historie i wyłudzają od osób starszych pieniądze. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji NIGDY telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach. NIGDY też nie proszą o przekazanie nieznanej osobie żadnych wartościowych przedmiotów oraz pieniędzy.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej. W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

Dziękujemy za modlitwę w intencjach duszpasterzy i całej parafii.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!