Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV niedziela zwykła

*W tym tygodniu mamy liturgiczne wspomnienie: w poniedziałek – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w środę – św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski (święto); w piątek – rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy, ale także i nasz kościół Matki Bożej Królowej Polski został poświęcony 20.09. Było to w 1997 r. (bp T. Rybak); w sobotę – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty (święto).

*Dziękujemy Parafianom za udział w parafialnym sobotnim nabożeństwie „Polska pod Krzyżem”.

*Po pierwszej, niedzielnej Mszy św., wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej oraz Żywego Różańca, zapraszają na modlitwę różańcową z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

*W poniedziałek (16.09) po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

*Rozpoczynamy zapisy dla kandydatów do bierzmowania z klas 6. Karty zgłoszeniowe uczniowie SP 7 otrzymają od katechetów. Uczniowie z innych szkół otrzymają karty w zakrystii. Wypełnione karty prosimy przynieść do zakrystii do Niedzieli 29.09.19 r.

*W przyszły wtorek (23.09) spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8. o godz. 18.40.

*W środę (18.09) Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. zbiórka ministrantów.

*W piątek o godz. 17.00 spotkanie zespołu młodzieżowego „Miriam”. Zapraszamy nowe osoby do wspólnego śpiewu, jak również instrumentalistów. Również w piątek, po wieczornej Mszy św., spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w salce św. Dominika.

*Od piątku (20.09) do przyszłej soboty (28.09) będziemy modlić się nowenną do św. Michała Archanioła. Nowenna przygotuje nas do poświęcenia Jego figury, a następnie w naszej parafii wprowadzimy specjalną comiesięczną modlitewną celebrację, prosząc Boga za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, o obronę przez złem oraz o uzdrowienie duchowe, psychiczne oraz fizyczne.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i zespół młodzieżowy „Miriam” zaprasza wszystkich parafian i młodzież na nabożeństwo ze Św. Stanisławem Kostką – kończące Tydzień Wychowania, w przyszłą Niedzielę o godz. 19.00. Dla kandydatów do bierzmowania nabożeństwo jest obowiązkowe.

*Ks. Tomasz zaprasza do udziału w Epilogu Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Odbędzie się on 21.09. w sobotę. Pielgrzymowanie rozpoczniemy błogosławieństwem w Katedrze o godz. 8.30, po czym ruszymy pieszo do Legnickiego Pola. Całość zakończy się o godz. 13.30 Mszą św. w Bazylice.

*W sobotę (21.09), po raz pierwszy będziemy mogli uczestniczyć w obchodach ku czci św. Hildegardy przy Jej relikwiach. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczyć JE Bp Marek Mendyk. Liturgii będzie towarzyszył śpiew w wykonaniu katedralnego chóru Cantus Mirabilis. Po Mszy św. odmówimy modlitwę o uzdrowienie i każdy z wiernych będzie mógł ucałować Relikwie św. Hildegardy. Wcześniej, na godz. 15.30 zapraszamy do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II, na wykład otwarty ks. prof. Włodzimierza Wołyńca, rektora PWT we Wrocławiu, po którym odbędzie się dyskusja panelowa. Szczegóły na plakacie w gablotach.

*W przyszły piątek (27.09) po wieczornej Mszy św. odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

*Dziękujemy Darczyńcom i Ofiarodawcom za złożone ofiary na cele inwestycyjne w ramach tzw. niedzieli inwestycyjnej. Poprzedniej niedzieli złożono na tacę 6614,94 zł. Z serca dziękujemy.

*W sobotę (5.10) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa. Jako parafia organizujemy wyjazd tego dnia o godz. 8.00. Koszt pielgrzymki – 22 zł. Zapisy w zakrystii.

*W czwartek (26.09) w parafii Trójcy Świętej odbędzie się uroczystość 30. rocznicy utworzenia Zarządu Oddziału Związków Sybiraków w Legnicy. Msza św. w intencji Ojczyzny i Sybiraków o godz. 12.00 pod przewodnictwem JE Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego. Serdecznie zapraszamy!

*Po Mszach św. ministranci i młodzież z KSM rozprowadzają parafialne kalendarze na nowy rok w cenie 10 zł.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej. W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!