Ogłoszenia duszpasterskie – XXV niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera; w piątek – św. Wincentego à Paulo, prezbitera; w sobotę – św. Wacława, męczennika.

*Trwają zapisy dla kandydatów do bierzmowania z klas VI. Karty zgłoszeniowe uczniowie SP 7 otrzymają od katechetów. Uczniowie z innych szkół otrzymają karty w zakrystii. Wypełnione karty prosimy przynieść do zakrystii do niedzieli 29.09.19 r.

*Dzisiaj, po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i zespół młodzieżowy „Miriam” zaprasza parafian, a zwłaszcza młodzież na nabożeństwo ze Św. Stanisławem Kostką – kończące Tydzień Wychowania. Dla kandydatów do bierzmowania nabożeństwo jest obowiązkowe.

*W poniedziałek o godz. 15.00 spotkanie scholi „Promyki Boże”.

*We poniedziałek o godz. 18.40 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. zbiórka ministrantów.

*W piątek spotkanie duszpasterstwa młodzieżowego w salce św. Dominika.

*Od piątku do przyszłej soboty (28.09) modlimy się nowenną do św. Michała Archanioła. Nowenna przygotuje nas do poświęcenia Jego figury, a następnie w naszej parafii wprowadzimy specjalną comiesięczną modlitewną celebrację, prosząc Boga za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, o obronę przed złem oraz o uzdrowienie duchowe, psychiczne oraz fizyczne.

*W piątek (27.09) po wieczornej Mszy św. odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.

*W sobotę (28.09, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko), w Godzinie Miłosierdzia (15.00) staniemy na skrzyżowaniach dróg, aby modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zgromadzimy się przed kościołem o godz. 14.35, podzielimy się na grupy i udamy się na najbliższe skrzyżowania, aby wspólnie prosić Boga o Jego Miłosierdzie dla nas i całego świata. Uczynimy to w ramach akcji: Iskra Bożego Miłosierdzia.

*W sobotę (5.10) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa. Jako parafia organizujemy wyjazd tego dnia o godz. 8.00. Koszt pielgrzymki – 22 zł. Zapisy w zakrystii.

*Po Mszach św. ministranci i młodzież z KSM rozprowadzają parafialne kalendarze na nowy rok w cenie 10 zł.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej. W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!