Ogłoszenia duszpasterskie – XVI niedziela zwykła

*Dzisiaj (29.09) przeżywamy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktor Kościoła; w środę – świętych Aniołów Stróżów; w piątek – św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – św. Faustynę Kowalską, dziewicę.

*Do dzisiaj zbieramy karty osób chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Wypełnione karty prosimy przynieść do zakrystii.

*Od wtorku (1.10) zapraszamy na codzienny Różaniec o godz. 17.15.

*W poniedziałek o godz. 15.00 spotkanie scholi „Promyki Boże”.

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. I następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca (pierwsza środa miesiąca).

*W czwartek po wieczornej Mszy św. zbiórka ministrantów.

*W piątek spotkanie duszpasterstwa młodzieżowego w salce św. Dominika.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00 i okazja do spowiedzi świętej.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9.00 Msza św. oraz różaniec z intencją wynagrodzenia za zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny. Od godz. 11.00 odwiedziny osób chorych. Chorych ks. Proboszcza odwiedzi wyjątkowo ks. Łukasz od godz. 12.00 (z racji pielgrzymki do Krzeszowa).

*W sobotę zakończyliśmy nowenną do św. Michała Archanioła. Nowenna przygotowała nas do poświęcenia figury i wprowadzenia nabożeństwa ku czci św. Michała Archanioła w życie parafii. Dzisiaj, po wieczornej Mszy św. będzie pierwsze specjalne nabożeństwo z gorącą prośbą do Boga za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, o obronę przed złem oraz o uzdrowienie duchowe, psychiczne oraz fizyczne.

*W sobotę (5.10) odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa. Jako parafia organizujemy wyjazd tego dnia o godz. 8.00. Koszt pielgrzymki – 22 zł. Zapisy w zakrystii.

*W sobotę z franciszkańskiego kościoła o godz. 21.00 wyrusza już 136. Nocna Pielgrzymka Pokutno-Błagalna. Szczegóły na plakacie.

*Rozpoczynamy zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, w dniach od 21.10 do 25.10 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19.00 do 21.00).

*Po Mszach św. ministranci i młodzież z KSM rozprowadzają parafialne kalendarze w cenie 10 zł.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej. W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

 

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!