Ogłoszenia parafialne – XXVIII niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktor Kościoła; w środę – św. Jadwigę Śląską, Główną Patronkę Śląska (uroczystość); w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w piątek – św. Łukasza Ewangelistę (święto) – ks. Łukasz, nasz wikariusz, tego dnia obchodzi imieniny. Otoczmy Jego Osobę modlitwą.

*Dzisiaj, w niedzielę (13.10) o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie.

*Zapraszamy na codzienny Różaniec o godz. 17.15.

*W poniedziałek o godz. 15.00 spotkanie scholii „Promyki Boże”.

*W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII po Mszy św. (godz. 18.40).

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Poświęcony nowo wymalowany obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy wisi (patrząc na ołtarz) po prawej stronie w tyle kościoła. Stamtąd będziemy już teraz prowadzić nabożeństwo.

*W piątek o godz. 17.00 próba zespołu młodzieżowego „Miriam”, a po Mszy św. spotkanie duszpasterstwa młodzieżowego i KSM.

*Trwają zapisy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI, który odbędzie się w dniach od 21.10 do 25.10 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19.00 do 21.00). Kurs poprowadzą kapłani, policjant, lekarz, psycholog. Będą również osoby dające świadectwa.

*Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiera do puszek pieniądze, które przeznaczane są na działalność stypendialną. O godz. 12.00 we Mszy św. będzie uczestniczyła młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami ze szkół im. Jana Pawła II naszej diecezji. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Prałat Dr Józef Lisowski, Kanclerz Legnickiej Kurii Biskupiej. Tuż po Mszy św. zapraszamy na program artystyczny w wykonaniu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Zagrodnie. Z racji Dnia Papieskiego możemy zakupić kremówki w cenie 4, 50 zł. Dziękujemy piekarni-cukierni Okoń za przygotowanie kremówek. Zysk przeznaczamy na cele ministranckie i młodzieżowe.

Za tydzień, w niedzielę (20.10) o godz. 16.00 w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II zostanie wyświetlony film pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Zapraszamy ma ten biograficzny film fabularny!

*Dzisiaj II niedziela miesiąca i zbieramy tacę na cele inwestycyjno-gospodarcze. Jak zauważyliśmy trwają prace zmierzające do całkowitego rozebrania starej plebani. Bardzo proszę o niestawianie samochodów na terenie kościelnym z racji prowadzenia prac budowlanych.

*Są jeszcze parafialne kalendarze do nabycia w cenie 10 zł.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia parafialne oraz intencje mszalne znajdują się w gablocie oraz na stronie internetowej. W gablotach znajdują się również przedślubne zapowiedzi.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!