Ogłoszenia parafialne – XXX niedziela zwykła

*Dziękujemy o. Stanisławowi Groniowi SJ, dyrektorowi Krajowego Apostolstwa Modlitwy za przybycie do naszej parafii, za modlitwę i wygłoszone kazania. Nasza parafialna wspólnota Apostolstwo Modlitwy obchodzi dzisiaj 25 rocznicę istnienia. Mszę Jubileuszową dziękczynno-błagalną sprawujemy na sumie o godz. 12.00. Dziękuję p. Teresie Bielawskiej, animatorce Apostolstwa Modlitwy w naszej parafii, za wieloletnią animację, pracę i modlitwę. Gratuluję całej wspólnocie tak pięknego jubileuszu!

*W poniedziałek wspominamy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza (święto).

*Codzienny różaniec do końca miesiąca o godz. 17.15. Od 3.11 modlimy się za zmarłych (wypominki). Zbieramy jeszcze karty wypominkowe, które prosimy wrzucać do specjalnie przygotowanej skrzynki.

*W piątek (1.11) Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Na cmentarzu o godz. 15.30 – Nieszpory pod przewodnictwem bpa Zbigniewa Kiernikowskiego. Zapraszamy!

*W sobotę (2.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. W zakrystii można jeszcze podawać imiona osób zmarłych na Msze św. zbiorowe. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00, odmówimy Różaniec wynagradzający ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będziemy przepraszać za wszelkie zniewagi wobec Niej uczynione.

 *Chorych odwiedzimy w kolejną sobotę, tj. 9.11.

*W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy się modlić w dniu św. Barbary. O godz. 18.00 odprawimy tzw. górniczą Mszę św.

*W poniedziałek o godz. 15.00 spotkanie scholii „Promyki Boże”.

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zapraszamy na nocną 137 pielgrzymkę pokutno-błagalną z Legnicy do Legnickiego Pola. Pielgrzymowanie rozpoczyna się w sobotę (2.11) w franciszkańskim kościele o godz. 21.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Przypominamy, że nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania; 2. Być w stanie łaski uświęcającej; 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą; 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

*Bardzo dziękuję za wsparcie prac przy rozbiórce starej plebanii. Dziękuję za modlitwę, realną pomoc fizyczną, dobre słowo i ofiary pieniężne.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!