Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Marcina z Tour, biskupa; we wtorek – św. Jozafata, biskupa i męczennika; w środę – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

*Dzisiaj i w ciągu tygodnia o godz. 17.15 wypominki. Zapraszamy!

*W poniedziałek będziemy obchodzić 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. Msze św. odprawimy o godz. 9.00 i 18.00. Za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski, będziemy prosić, aby nasza Ojczyzna była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. A w sobotę po Mszy św. będzie Koncert Patriotyczny w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego Fudżijamki z Proboszczowa i Orkiestry Górniczej ze Złotoryi pod batutą Zbigniewa Krupińskiego.

*W środę (13.11) o godz. 17.00 Nabożeństwo Fatimskie, które połączymy z wypminkami.

 *W czwartek po wieczornej Mszy św. ministrancka zbiórka.

*W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich Parafian na godz. 19.30 na nabożeństwo z kanonami z Taizé z racji obchodów patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży bł. Karoliny Kózkówny. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące diecezjalnego wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé we Wrocławiu. Dla kandydatów do bierzmowania nabożeństwo jest obowiązkowe, a ponieważ godzina jest późna, zapraszamy na nie z Rodzicami.

*W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy się modlić w dniu św. Barbary. O godz. 18.00 odprawimy tzw. górniczą Mszę św.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca. Dziękujemy Darczyńcom i Ofiarodawcom za ofiary na cele gospodarczo-inwestycyjne. Wysokość zebranej ofiary podam za tydzień.

*W dzień wspomnienia bł. Karoliny Kózkówny, w przyszły poniedziałek (18.11), o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.

*Od poniedziałku (11.11) rusza druga edycja akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z Sercem”. Jak poprzedniego roku, po każdej Mszy św. możemy z tyłu kościoła zostawiać artykuły spożywcze i papiernicze, które przekażemy dla ubogich polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Zbiórka potrwa do 24 listopada. Bóg zapłać za wszelkie dary. Więcej informacji w gablotach.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!