Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII niedziela zwykła

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkówną, dziewicę i męczennicę; w środę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w piątek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę. W przyszłą niedzielę (XXXIV zwykła) – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

*W tym tygodniu pożegnaliśmy Ks. Prałata Władysława Jóźkowa, długoletniego proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy. Pamiętajmy o Nim w swoich modlitwach.

*W dniu dzisiejszym na sumie (godz. 12.00) poświęcimy pięć nowych obrusów liturgicznych na główny ołtarz w prezbiterium. Dziękujemy wspólnocie Żywego Różańca za ofiarę złożoną w wysokości 2000 zł na ich uszycie.

*Dzisiaj i w ciągu tygodnia o godz. 17.15 wypominki. Zapraszamy!

*W poniedziałek (wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny) o godz. 18.40 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.

*W poniedziałek o godz. 15.00 próba scholii „Promyki Boże”.

*W środę – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. ministrancka zbiórka.

*W piątek o godz. 17.00 próba zespołu muzycznego „Miriam”, a po wieczornej Mszy św. duszpasterskie spotkanie młodzieży naszej parafii.

*W piątek (25.10) zapraszamy na Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Będziemy za Jego wstawiennictwem prosić Boga o obronę przed złem oraz o uzdrowienie duchowe, psychiczne oraz fizyczne. Nabożeństwo zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

*W zakrystii można podawać imiona osób żywych i zmarłych, za których będziemy się modlić w dniu św. Barbary. O godz. 18.00 odprawimy tzw. górniczą Mszę św. Tego dnia będziemy gościć z okolicznościowym koncertem Zespół Folklorystyczny Fudżijamki z Proboszczowa i Orkiestra Górnicza ze Złotoryi pod batutą Zbigniewa Krupińskiego.

*Podczas poprzedniej niedzieli, tzw. inwestycyjnej, zebrano na tacę 8085,83 zł. Dziękujemy Darczyńcom i Ofiarodawcom za ofiary na cele gospodarcze.

*Trwa akcji Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Polak z Sercem”. Po każdej Mszy św. możemy z tyłu kościoła zostawiać artykuły spożywcze i papiernicze, które przekażemy dla ubogich polskich rodzin mieszkających na Ukrainie i Białorusi. Zbiórka potrwa do 24 listopada. Bóg zapłać za wszelkie dary. Więcej informacji w gablotach.

*W przyszły poniedziałek (25.11) zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (po wieczornej Mszy św. o godz. 18.40).

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!