Ogłoszenia duszpasterskie – I niedziela Adwentu

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w środę – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; w piątek – św. Mikołaja, biskupa; w sobotę – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

*Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00.

*Dzisiaj na każdej Mszy św. święcimy opłatki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Na wigilijnym stole nie powinno również zabraknąć świecy. Rozprowadzamy zatem od dzisiaj świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca będzie w cenie 15 zł, natomiast mała – 6 zł.

*W poniedziałek o godz. 15:00 próba scholii „Promyki Boże”.

*W środę – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z racji pierwszej środy miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. ministrancka zbiórka.

*W piątek o godz. 17:00 spotkanie zespołu muzycznego „Miriam”, a po wieczornej Mszy spotkanie młodzieżowego duszpasterstwa.

*Przed nami pierwszy czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*Natomiast w pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św., a po niej odmówimy Różaniec wynagradzający ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będziemy przepraszać za wszelkie zniewagi wobec Niej uczynione. Następnie od ok. godz. 11:00 odwiedzimy osoby chore.

*W Adwencie o godz. 6:40 (nie o godz. 7:00!) od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. Następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II śniadanie dla dzieci. Na roraty dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami – będzie losowanie i nagrody.

*W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy ze spowiedzią oraz Komunią św. w sobotę przed świętami Bożego Narodzenia, tj. 21.12.

*W dniu św. Barbary (4.12) odprawimy tzw. górniczą Mszę św. o godz. 18:00. Tego dnia będziemy gościć z okolicznościowym koncertem Zespół Folklorystyczny Fudżijamki z Proboszczowa i Orkiestrę Górniczą ze Złotoryi pod batutą Zbigniewa Krupińskiego.

*Za tydzień II niedziela miesiąca. Taca będzie przeznaczona na cele inwestycyjne.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Nowość: pierwszy numer parafialnej gazetki (koszt: dobrowolna ofiara). Ogłoszenia i intencje w gablotach i na stronie internetowej.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!