Ogłoszenia duszpasterskie – II niedziela Adwentu

*Dzisiaj (8.12) przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym tygodniu wspominamy: w piątek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w sobotę – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

*Dzisiaj obchodzimy po raz 20 Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękujemy za złożone ofiary do puszek.

*Tydzień temu poświęciliśmy opłatki, które można jeszcze nabywać w zakrystii za dobrowolną ofiarę na potrzeby Kościoła.

*Nadal rozprowadzamy świece, które winny zapłonąć na naszych wigilijnych stołach. Rozprowadzamy je w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca kosztuje 15 zł, natomiast mała – 6 zł.

*W Adwencie o godz. 6:40 od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnie Msze św. Następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II organizowane jest śniadanie dla dzieci.

*W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy ze spowiedzią oraz Komunią św. w sobotę (21.12).

*W poniedziałek o godz. 15:00 próba scholii „Promyki Boże”.

*W środę – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. ministrancka zbiórka.

*W piątek o godz. 17:00 spotkanie zespołu muzycznego „Miriam”, a po wieczornej Mszy spotkanie młodzieżowego duszpasterstwa.

*W piątek (13.12) o godz. 17:00 Nabożeństwo Fatimskie i następnie Msza św. o godz. 18:00.

*W poniedziałek i w środę od godz. 17:00 w budynku plebanijnym pobieranie miary na szaty komunijne dla dziewczynek i chłopców.

*W przyszłą niedzielę (15.12) rozpoczynamy Adwentowe Rekolekcje. Poprowadzi je ks. dr Bogusław Wolański, proboszcz Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie. Porządek rekolekcji znajduje się w parafialnej gazetce.

*Dysponujemy jeszcze parafialnymi kalendarzami, które można nabyć.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca. Taca będzie przeznaczona na cele gospodarczo-inwestycyjne. Za tydzień podam wysokość zebranej sumy.

*W ostatnią niedzielę Adwentu (22.12), po wieczornej Mszy św. (godz. 19:00), zapraszamy wszystkie wspólnoty działające w parafii na Wigilijny Opłatek do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*W dniach od 14 do 15.12 w parafii św. Jana Chrzciciela odbędą się Rekolekcje Adwentowe dla Głuchych (język migowy). Szczegóły znajdują się w gablocie.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej. Zachęcamy do nabycia za dobrowolną ofiarę pierwszego numeru parafialnej gazetki „Anielski goniec. Moja parafia”.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!