OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ADWENTU – 15.12.2019

*Przeżywamy III niedzielę Adwentu (Gaudete). Od jutra będziemy już w II części Adwentu, która bezpośrednio przygotowuje do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

*W naszej wspólnocie parafialnej witamy i cieszymy się z obecności rekolekcjonisty Ks. dra Bogusława Wolańskiego, proboszcza Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Olszynie. Nauki będą podczas każdej Mszy św. niedzielnej oraz w poniedziałek i we wtorek o godz. 9.00 oraz 18.00. W poniedziałek po Mszy św. (ok. godz. 19.00) spotkanie z młodzieżą. Dla kandydatów do bierzmowania spotkanie jest obowiązkowe. Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek od 8:00 do 9:00 oraz od 17:00 do 18:00. We wtorek, po Mszy św. spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. Podczas rekolekcji będziemy zbierać dary żywnościowe dla najbiedniejszych w naszej parafii, aby przygotować dla nich świąteczne paczki. Można je składać w tyle kościoła.

*W Adwencie o godz. 6:40 od poniedziałku do piątku odprawiamy roratnią Mszę św. Następnie w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II – śniadanie dla dzieci.

*W poniedziałek o godz. 15:00 próba scholii „Promyki Boże”.

*W środę – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. ministrancka zbiórka.

*W piątek o godz. 17:00 spotkanie zespołu muzycznego „Miriam”, a po wieczornej Mszy spotkanie młodzieżowego duszpasterstwa (będzie „młodzieżowa wigilia”).

*Również w piątek (20.12), po wieczornej Mszy św.  zapraszamy na Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Będziemy za Jego wstawiennictwem prosić Boga o obronę przed złem oraz o uzdrowienie duchowe, psychiczne oraz fizyczne. Nabożeństwo zakończymy indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

*W zakrystii można zgłaszać chorych, których odwiedzimy ze spowiedzią oraz Komunią św. w sobotę (21.12).

*W piątek postawimy w kościele choinki. W sobotę zapraszamy wiernych do pomocy w przygotowaniu świątyni na święta od godz. 10:00.

* Za tydzień, w ostatnią niedzielę Adwentu (22.12), po wieczornej Mszy św. (godz. 19:00), zapraszamy wszystkie wspólnoty działające w parafii na Wigilijny Opłatek do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Centrum Spotkań im. Jana Pawła II do środy (18.12) zbiera zamówienia na dania świąteczne na wynos. Odbiór gotowych dań 24.12. od godz. 9:00 do 11:00.

*Tydzień temu była tzw. niedziela inwestycyjna. Zebrano 7704,04 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom.

*Dysponujemy jeszcze opłatkami i wigilijnymi świecami rozprowadzanymi w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

*21.12 (sobota, godz. 16:00) zapraszamy na III Spotkanie Wigilijne Legniczan w rynku.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej. Można jeszcze nabyć za dobrowolną ofiarę pierwszy numer parafialnej gazetki „Anielski goniec. Moja parafia”. Za tydzień będzie już drugi numer – świąteczny.

 

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!