OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019

*IV tydzień Adwentu jest bardzo krótki. Niemniej nasze przygotowanie do świąt winno być intensywne. Szczególnie dziękuję tym wszystkim, którzy uczestniczyli w roratnich Mszach św. minionego tygodnia. Dziękujemy rodzicom i opiekunom dzieci, które chętnie przychodziły na poranną Mszę, a następnie korzystały ze śniadania w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Dziękujemy Parafianom, którzy podzielili się produktami żywnościowymi, przekazując je dla potrzebujących. Będziemy je rozdawać dzisiaj, w niedzielę (22.12), po wieczornej Mszy św. Osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy zapraszamy na godz. 19:00 do kościoła.

*Dzisiaj (22.12), po wieczornej Mszy św. (19:00), zapraszamy wszystkie wspólnoty działające w parafii na Wigilijny Opłatek do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*We wtorek (24.12) o godz. 9:00 odprawimy Mszę św. za zmarłych, których zabraknie przy tegorocznym wigilijnym stole. Po tej Mszy duszpasterze parafii zapraszają do wspólnego podzielenia się opłatkiem.

*Przed nami Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Tego roku odprawimy dwie Pasterski. Pierwsza Pasterska o godz. 21:00 dla dzieci i osób starszych oraz Druga Pasterka o godz. 24:00 w Środku Nocy. Serdecznie zapraszamy!

*W pierwszy dzień świąt Narodzenia Pańskiego (25.12) – Msze św. wg następującego porządku: 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.

*W drugi dzień świąt (26.12), we wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. wg porządku niedzielnego (7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00).

*W następne dni tygodnia (piątek, sobota) Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. W piątek wspominamy św. Jana, Apostoła i Ewangelistę; w sobotę – św. Młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę mamy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

*Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych wraz z Caritas Diecezji Legnickiej serdecznie zapraszają na tradycyjne Spotkanie Opłatkowe połączone z Balem Osób Niepełnosprawnych, jakie odbędzie się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy. Spotkanie rozpocznie się w piątek (27.12) Mszą św. o godz. 16:00 w naszym kościele.

*Dzisiaj, w niedzielę (22.12) w Katedrze o godz. 17:00 odbędzie się Legnickie Adwentowe Uwielbienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu o tytule „W Sercu Jezusa”. W uwielbieniu weźmie udział chór katedralny, zespół „Cantus Mirabilis” oraz kwartet smyczkowy. Zapraszamy!

*Chrześcijański Klub Filmowy zaprasza na film pt. „Józef i Maryja”. Jest to dramat oparty na losach rabina Eliasza, który po śmierci przyjaciela opiekuje się jego rodziną. Podczas rzezi niewiniątek giną jednak jego dzieci. Eliasz pragnie pomścić ich śmierć. Przebywanie ze Świętą Rodziną zmienia jego nastawienie. Dostrzega też w Jezusie kogoś więcej niż tylko syna przyjaciół. Film będzie grany w sobotę (28.12) o godz. 14:00 w Kinie „Piast”.

*W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Tym razem numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” są podwójne. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej. Można nabyć za dobrowolną ofiarę drugi, świąteczny numer naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec. Moja parafia”.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!