OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO – 26.01.2020

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek – św. Jana Bosko, prezbitera; w przyszłą niedzielę – święto Ofiarowania Pańskiego (przynosimy do kościoła świece).

*W poniedziałek o godz. 16:00 spotkanie scholii „Promyki Boże”.

*W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W piątek o godz. 17:00 spotkanie zespołu muzycznego „Miriam”, a po wieczornej Mszy spotkanie młodzieżowego duszpasterstwa.

*Z racji przypadającej pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 9:00, odmówimy Różaniec wynagradzający ku czci Najświętszej Maryi Panny. Będziemy przepraszać za wszelkie zniewagi wobec Niej uczynione.

*Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską (kolędę). W tym tygodniu chcemy odwiedzić rodziny zamieszkujące przy następujących ulicach: w poniedziałek (27.01) – Kasjopei (nr 1-12); we wtorek (28.01) – Jowisza (nr 1-12); w środę (29.01) – Merkurego (nr 1-12); w czwartek (30.01) – Księżycowa (nr 1-12); w piątek (31.01) – Planetarna (nr 2-13); w sobotę (1.02) – Drozdowa, Kosowa, Wiosenna, Szczygła, Ptasia, Sokolska, Pawia, Łabędzia i Jaskółcza. W tygodniu kolęda rozpoczyna się o godz. 16:00. W sobotę od godz. 10:30.

*Z racji kolędy chorych nie odwiedzimy w pierwszą sobotę miesiąca, tylko w terminie innym, podanym za tydzień.

*Gorąco zapraszamy na wspólne parafialne kolędowanie i pantomimę „Jasełek” w wykonaniu młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dzisiaj (26.01) na godz. 19:00 do Centrum Spotkań im. Jana Pawła II.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zbiera zapisy do akcji „40 dni dla życia”. Polega ona na nieprzerwanej modlitwie w obronie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją, trwającej dzień i noc przez 40 dni. Szczegóły na plakacie w gablotach. Akcja „40 dni dla życia” będzie trwała od Środy Popielcowej (26.02) do Niedzieli Palmowej (5.04).

*W imieniu organizatorów Charytatywnego Balu Ostatkowego dla Julii Rzoncy dziękujemy za wypiek ciast i wszelką pomoc.

*W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy duszpasterskie załatwiamy w godzinach przedpołudniowych lub południowych.

*Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej. Jest już czwarty numer naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec” – do zabrania w tyle kościoła za dobrowolną ofiarę.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!