OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1.03.2020

*W tym tygodniu, w środę wspominamy św. Kazimierza, królewicza (święto).

*Z bólem, ale i z nadzieją na życie wieczne, informujemy o śmierci Ks. kanonika dra Piotra Dębskiego, który odszedł do Pana Boga dnia 28.02 po ciężkiej chorobie. Ks. Piotr pracował w naszej parafii w latach od 2003 do 2006 roku. Pełniejsza informacja znajduje się na klepsydrze w gablocie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!

*Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencję tej adoracji niech będzie m.in. wzmożona modlitwa do Boga o obronę nas samych, naszych rodzin i całej Ojczyzny przed zarazą koronawirusem.

*Dzisiaj o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W piątek o 17:15 Droga Krzyżowa.

*W poniedziałek o godz. 16:00 spotkanie scholii „Promyki Boże”.

* W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI po wieczornej Mszy św.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów.

*W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterstwa młodzieżowego.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji I-środy miesiąca po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W I-czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W I-piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi.

*W I-sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. oraz różaniec wynagradzający zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy!

*W piątek ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych od godz. 8:30. Natomiast Ks. Proboszcz i ks. Tomasz pójdą do chorych w sobotę od godz. 11:00.

*W dniach od 9.03 do 13.03 (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 19:00 do 21:00) w naszej parafii będzie KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się.

*Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę Bractwa św. Józefa do Krzeszowa w czwartek 19.03.2020 r. Zachęcamy szczególnie mężczyzn do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

*Duszpasterstwo Ludzi Pracy 90’ zaprasza w czwartek na wieczorną Mszę św. oraz wykład o. Józefa Szańcy OFMConv, dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu. Wykład o tytule „Prawo, prawda i dobroć” odbędzie się w salce BENIAMINEK.

*Nadal oferujemy pomoc przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2019 r. Chętnych zapraszamy we wtorek i piątek, w godzinach od 16:00 do 18:00 do salki BENIAMINEK. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Za tydzień II niedziela miesiąca, tzw. inwestycyjna. Będziemy zbierać tacę z przeznaczeniem na cele inwestycyjno-gospodarcze naszej parafii.

*Gorąco zachęcamy do nabycia książki pt. „Oto idziemy do Jerozolimy”, autorstwa Biskupa Z. Kiernikowskiego. Są to rozważania do Ewangelii Wielkiego Postu. Cena książki 15 zł.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest jeszcze do nabycia za dobrowolną ofiarę kolejny szósty numer naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!