OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8.03.2020

*Dzisiaj o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po którym zbieramy tacę z przeznaczeniem na kwiaty do Bożego Grobu.

*W poniedziałek o godz. 16:00 spotkanie scholii „Promyki Boże”.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów.

*W piątek o godz. 17:00 próba zespołu muzycznego „Miriam”, a po wieczornej Mszy św. spotkanie duszpasterstwa młodzieżowego.

*W piątek o godz. 17:15 Droga Krzyżowa. Wyjątkowo z racji Drogi Krzyżowej nie będzie comiesięcznego Nabożeństwa Fatimskiego.

*Od poniedziałku (9.03) do piątku (13.03), w godzinach od 19:00 do 21:00, odbędzie się w naszej parafii KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Zapraszamy!

*Trwają zapisy na pielgrzymkę Bractwa św. Józefa do Krzeszowa w czwartek 19.03.2020 r. Zachęcamy szczególnie mężczyzn do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

*Oferujemy pomoc przy rozliczeniach rocznych zeznań podatkowych PIT za 2019 r. Chętnych zapraszamy we wtorek i piątek, w godzinach od 16:00 do 18:00 do salki BENIAMINEK. Zachęcamy do przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz naszej parafii. Informacja szczegółowa w gablotach.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca, tzw. inwestycyjna. Zbieraną tacę przeznaczamy na cele inwestycyjno-gospodarcze naszej parafii. Za tydzień podam wysokość zebranej sumy.

*W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy, od 15.03 do 17.03, odbędą się rekolekcje dla młodzieży. W programie świadectwa, koncert, warsztaty ewangelizacyjne, Eucharystia i wspólne posiłki. Szczegóły na plakacie.

*Możemy dzisiaj pomóc misjonarkom i misjonarzom przekazując ofiary do puszek. Misjonarze potrzebują naszego wsparcia modlitewnego, ale i naszej hojności. Prowadzą oni wiele dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych. Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom, w ubiegłym roku zrealizowało ponad 180 projektów o wartości ponad 850 000 zł. i wsparło misjonarzy dotacjami na sumę prawie 2 mln zł. Bóg zapłać!

*Za tydzień 15.03 (w niedzielę) po Mszy św. o godz. 12:00 będą rozprowadzane różańce własnoręcznie zrobione przez p. Krzysztofa Bartosiewicza. Tym sposobem będziemy mogli wspomóc rehabilitację i opiekę Agnieszki Miarowskiej, córki Marii i Krzysztofa Bartosiewicz. Rodzice proszą o pomoc. Agnieszka od 10 lat jest całkowicie bezwładna i niezdolna do samodzielnej egzystencji.

*Gorąco zachęcamy do nabycia książki pt. „Oto idziemy do Jerozolimy”, autorstwa Biskupa Z. Kiernikowskiego. Są to rozważania do Ewangelii Wielkiego Postu. Cena książki 15 zł.

*Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia za dobrowolną ofiarę kolejny siódmy numer naszej parafialnej gazetki „Anielski goniec”. Ogłoszenia i intencje do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!