OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2020

W tym tygodniu (19.03) mamy uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.

Czujmy się zobowiązani do systematycznego monitorowania, śledzenia wszelkich komunikatów ukazujących się na stronach rządowych, diecezji legnickiej oraz parafialnej.

Mając na uwadze wystosowane zarządzenia ogłaszamy co następuje:

Odwołujemy nasze parafialne rekolekcje, w tym rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Nie będziemy organizować również żadnych spotkań aż do odwołania.

W czasie Wielkiego Postu nie będziemy publicznie odprawiać Gorzkich Żalów, jak i Drogi Krzyżowej. Zachęcamy do prywatnego i rodzinnego ich odmówienia w swoich mieszkaniach. Teksty są łatwe do znalezienia w książeczkach do nabożeństwa i w Internecie.

Na odprawiane Msze św. będziemy w kościele gromadzić maksymalnie 50 osób (bezwzględnie!!!). Do świątyni będzie można wejść tylko głównym wejściem. Dodatkowo dzisiaj (w niedzielę) odprawimy jeszcze dwie Msze św.: o godz. 14:00 oraz 16:30. Komunię świętą będzie można przyjąć według wyboru, albo do ust, albo na rękę. Tuż przed rozdawaniem Komunii oraz po zakończeniu tej czynności, kapłani i szafarze umyją ręce.

Usilnie prosimy, aby wierni chrześcijanie codziennie o godz. 20:30 odmawiali w swoich domach Różaniec Święty w intencji ustąpienia zarazy, osób chorych, opiekunów, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Księża bez udziału wiernych będą odmawiać różaniec w kościele. Podczas modlitwy w naszych domach powinna palić się świeca-gromnica. Pamiętajmy, aby również o godz. 15:00 modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Pamiętajmy o solidarności z sąsiadami, zwłaszcza z osobami starszymi i potrzebującymi pomocy. Pewną pomocą dla osób starszych, jak i dla całych rodzin mogą być posiłki obiadowe, które będzie można zakupić w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Te posiłki są na wynos oraz z dowozem. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach znajdujących się w tyle kościoła, jak i na stronie Centrum Spotkań.

Na wszystkich niedzielnych Mszach św., przed błogosławieństwem końcowym wspólnie odśpiewamy Suplikacje.

Okres Wielkiego Postu jest czasem pokuty i nawrócenia. Bądźmy czujni i odpowiedzialni za swoje życie duchowe i fizyczne. W Bogu pokładajmy całą nadzieję. Nie bójmy się! Nie traćmy nadziei! Niech Wszyscy Święci nas wspomagają.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!