OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (LAETARE) 22.03.2020

*W tym tygodniu, w środę (25.03), mamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. będą o godz. 7:00 i 18:00.

*Msze św. o stałych godzinach, tj. w niedzielę o 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 oraz 18:00; od poniedziałku do piątku o 7:00 i 18:00; w sobotę o 9:00 i 18:00. Zachęcamy do duchowego łączenia się z kapłanami, którzy sprawują Najświętszą Ofiarę Jezusa Chrystusa. Zostawajmy w swoich domach.

*Przypominamy, że odwołaliśmy nasze parafialne rekolekcje i że nie organizujemy żadnych spotkań aż do odwołania.

*Informację o przesunięciu daty I Komunii Świętej będziemy mogli podjąć dopiero w okolicach 15 kwietnia.

*Pamiętajmy o nabożeństwach pokutnych – Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej – które winniśmy odprawiać indywidualnie i rodzinnie w swoich domach. Wiemy, że teksty do tych nabożeństw są łatwe do znalezienia w książeczkach do nabożeństwa i w Internecie.

*W piątek o godz. 19:00 możemy internetowo uczestniczyć w Drodze Krzyżowej, prowadzonej z naszej kaplicy św. Józefa.

*Na odprawiane Msze św. możemy i będziemy w kościele gromadzić maksymalnie 50 osób. Tej zasady bezwzględnie będziemy przestrzegać. Komunię świętą będzie można przyjąć według wyboru, albo do ust, albo na rękę. Tuż przed rozdawaniem Komunii oraz po zakończeniu tej czynności, kapłani i szafarze umyją ręce.

*Codziennie o godz. 20:30 duszpasterze parafii odmawiają w kościele Różaniec Święty w intencji ustąpienia zarazy, osób chorych, rządzących państwem, służb medycznych i sanitarnych. Modlimy się także o nawrócenie serc ludzkich oraz o życie wieczne dla zmarłych.

*O godz. 15:00, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, kapłan wychodzi przed świątynię i udziela wszystkich Parafianom błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

*Pamiętajmy o solidarności z sąsiadami, zwłaszcza z osobami starszymi i potrzebującymi pomocy. Nadal możemy korzystać z posiłków obiadowych, które można zakupić w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II. Te posiłki są na wynos oraz z dowozem. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach, jak i na stronie Centrum Spotkań.

*Na wszystkich niedzielnych Mszach św., przed błogosławieństwem końcowym śpiewamy Suplikacje.

*Pamiętajmy o świecy-gromnicy, która winna się palić podczas naszych domowych modlitw.

*Rozprowadzamy caritasowskie paschaliki (małe świece) na stół wielkanocny. Mamy ich dwa rodzaje. Jedne klasyczne po 6 zł i drugie, w kształcie jajka po 15 zł. Paschaliki-świece znajdują się w tyle kościoła. Z racji bezpieczeństwa, wyliczone pieniądze prosimy bezpośrednio wrzucić do skarbony.

*Z serca dziękuję Parafianom, którzy przekazując swoje datki na konto parafialne, wspomagają naszą Parafię w jej funkcjonowaniu.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!