Wielkanocne Życzenia

Drogie Siostry i Czcigodni Bracia!

Umiłowani w Chrystusie Panu!

 

Wybrzmiało radosne „ALLELUJA” – wiemy, że JEZUS żyje!

 

W łączności z moimi współpracownikami – ks. Łukaszem oraz ks. Tomaszem – składam całej Wspólnocie Parafialnej najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Niech te życzenia obejmą wszystkich: wierzących w Boga i Jego poszukujących, całe rodziny i osoby żyjące w samotności, dorosłych i dzieci. Niech te życzenia znajdą miejsce również w sercach naszej młodzieży. Myślimy także o chorych i osobach starszych. Jesteśmy blisko służb medycznych i samorządowych, wszystkich służ publicznych, którzy dźwigają jarzmo obowiązków zapewniających nam bezpieczeństwo w tym jakże trudnym okresie zagrożenia epidemicznego.

Jezus zmartwychwstał! Ta podstawowa prawda chrześcijaństwa szczególnie dzisiaj dochodzi do głosu. Dajmy się ponieść Zmartwychwstałemu! On jest Tym, który skutecznie przewodzi naszym zmaganiom, gdy tylko chcemy wyjść z ciemności ku świetle. Nie bójmy się Jemu zaufać, będąc na drodze wychodzenia z grzechu do łaski Bożej. Doświadczajmy prawdziwego życia, uciekając od tego wszystkiego, co buduje cyniczną cywilizację śmierci.

Niech Dobry Bóg obdarzy każdego z Was swoim błogosławieństwem. Wierzmy, że w tym strumieniu Bożego światła, zgodnie w wolą Ojca Niebieskiego, jest nasza pomyślność, nasze zdrowie i bezpieczeństwo. W tym Bożym błogosławieństwie jest również zachęta, aby wyjść naprzeciw potrzebom innych ludzi, zwłaszcza naszych sąsiadów.

Oddawajmy się naszej Matce Maryi, Królowej Polski, wzywajmy św. Michała Archanioła oraz św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Niech w naszych modlitwach będzie też uwydatnione przemożne wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz św. Faustyny Kowalskiej, których Relikwie znajdują się w naszym parafialnym kościele.

Niech Bóg błogosławi naszą Parafię!

Maryjo Królowo Polski wstawiaj się za nami!

Proboszcz