OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.05.2020

*W tygodniu, od poniedziałku do środy, trwają tzw. Dni Krzyżowe, podczas których Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, a także pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód.

*Jutro (18.05) przypada 100. Rocznica urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. O godz. 18:00 – podczas Mszy św. – będziemy dziękować Panu Bogu za naszego Ojca Świętego.

*Dzisiaj, jak i każdego dnia o godz. 17:30 – majówka, a zatem codzienna okazja powierzenia wszelkich spraw Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie za przyczyną Najświętszej Maryi Panny.

 *W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Pamiętajmy w modlitwie o Rodzinach, które z niecierpliwością czekają na swoje Pierwszokomunijne święto. Otoczmy modlitwą również młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

*Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej zaprasza młodzież naszej parafii na rekolekcje od 22 do 24.05.2020, które będą prowadzone online. Na rekolekcje złożą się konferencje oraz transmisje modlitw publikowane w tych dniach na KSMowym Facebooku. W piątek 22.05 (w dniu rozpoczęcia rekolekcji) zapraszamy młodzież z rodzicami na dodatkową Mszę św. sprawowaną w ramach rekolekcji o godzinie 19:30. Będziemy modlić się za młodzież naszej parafii, a w sposób szczególny za maturzystów i ósmoklasistów, przed ważnymi egzaminami i decyzjami w życiu. Plan rekolekcji jest dostępny na internetowej stronie KSM.

*Dziękujemy Darczyńcom i Ofiarodawcom za finansowe wsparcie funkcjonowania parafii w tych trudnych epidemicznych czasach. Z serca dziękujemy Parafianom, którzy przekazują swoje datki na tacę i na konto parafialne.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Intencje mszalne można zamawiać zarówno w kancelarii, jak i po każdej Mszy św. w zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!