OGŁOSZENIA – XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.2020

*W tym tygodniu, w środę wspominamy św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

*Codziennie zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 17:30.

*Dzisiaj obchodzimy 25-lecie powstania parafialnego oddziału Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Msza św. jubileuszowa o godz. 9:00. Dziękujemy i gratulujemy członkom stowarzyszenia, a także tym wszystkich, którzy odmawiają koronkę do Krwi Chrystusa i modlitewnie korzystają ze specjalnych modlitewników. Szczególne podziękowanie kieruję do p. Lucyny Jakubowskiej, która jest wieloletnią animatorką tego stowarzyszenia.

*Przypominamy, że w każdy poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zachęcamy do codziennej (osobistej i domowej) modlitwy różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

*Informujemy, że Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony 26.06 (piątek) o godz. 18:00. Sakramentu udzieli Jego Ekscelencja Biskup Senior Stefan Cichy. Gorąco prosimy o modlitwę w intencjach młodzieży, która przygotowuje się do tej wyjątkowej uroczystości.

*W poniedziałek, po wieczornej Mszy św. spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów.

*W piątek spotkanie zespołu muzycznego „Miriam” o godz. 17:00.

*Dzisiaj II niedziela miesiąca. Tacę, tzw. inwestycyjną, przeznaczamy na cele gospodarcze. Wysokość zebranej sumy zostanie podana za tydzień. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

*Dziękujemy Tym wszystkim, którzy pomagali przy ustawianiu czterech ołtarzy wewnątrz świątyni oraz przystrojeniu kościoła na uroczystość Bożego Ciała.

*Mamy dzisiaj okazję wspomóc niepełnosprawną Agnieszkę, córkę Marii i Krzysztofa Bartosiewiczów. Pan Krzysztof wykonał 300 różańców, które będzie można w tyle kościoła otrzymać za udzielony datek finansowy. Bóg zapłać za hojne serce!

*W sobotę (20.06) Bractwo Henryka Pobożnego zaprasza na uroczystość wręczenia tytułu Honorowego Członka Bractwa Henryka Pobożnego Biskupowi Markowi Mendykowi – Biskupowi Świdnickiemu i Biskupowi Włodzimierzowi Juszczakowi – Ordynariuszowi Eparchii Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego. Mszy św. o godz. 18:00 będzie przewodniczył Biskup Marek Mendyk. W uroczystości wezmą udział zaproszeni goście, m.in. Biskup Stefan Cichy, p. Rafał Ślusarz – Senator RP i p. Adam Babuśka – Starosta Legnicki. W postać księcia Henryka II Pobożnego wcieli się rekonstruktor p. Marek Boruta Mojecki – Marszałek Kapituły Rycerstwa Polskiego.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Intencje mszalne można zamawiać zarówno w kancelarii, jak i po każdej Mszy św. w zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!