OGŁOSZENIA – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020

*W tym tygodniu, w poniedziałek obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Głównych Patronów Diecezji; w piątek – św. Tomasza Apostoła (święto) – dzień imienin ks. Tomasza.

*W czerwcu zapraszamy jeszcze na Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17:30.

*W lipcu, przed Mszą św. wieczorną, wspólnoty parafialne będą modlić się Koronką i Litanią do Krwi Jezusa. Rozwijajmy również i tę szczególną pobożność.

*Przypominamy, że w każdy poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi świętej.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. i święty różaniec jako modlitewne wynagrodzenie za wszelkie ludzkie zniewagi uczynione wobec Najświętszej Maryi Panny.

*W piątek, w godzinach rannych, ks. Łukasz odwiedzi swoich chorych, a w sobotę od ok. godz. 11:00 swoich chorych odwiedzi ks. Proboszcz. Ks. Tomasz z racji urlopu telefonicznie umówi się ze swoimi chorymi.

*Dzisiaj (w niedzielę) po wieczornej Mszy św. młodzież naszej Parafii zaprasza na wspólne nabożeństwo dziękczynne, wraz z uwielbieniem – za miniony rok szkolny i akademicki. Modlitewnie będziemy prosić Boga o błogosławiony czas wakacji dla wszystkich parafian.

*Maryjna Wspólnota Modlitewna działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy, w sobotę (4.07) organizuje nocną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 21:00. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

*Przed nami wakacje. Jest to czas wypoczynku, czas podziwiania Boga w dziełach stworzonych, zwłaszcza w pięknie przyrody. Wakacje to również czas modlitewnej zadumy, czas owocnego pogłębiania swojej pobożności. Chcąc odpocząć, nabrać zdrowego dystansu, uporządkować swoje życie, korzystajmy z najmądrzejszej zasady mówiącej, że jeżeli pozwolimy Bogu być na pierwszy miejscu, to wszystko inne znajdzie swoje właściwe miejsce w naszym życiu. Zachęcamy do codziennej (osobistej i rodzinnej) modlitwy różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia. Gdziekolwiek będziemy, pamiętajmy o niedzielnym obowiązku Mszy św.

*Dzisiaj w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory prezydenckie. Jako chrześcijanie trzeba nam dać świadectwo odpowiedzialności za dobro i pomyślność naszej Ojczyzny. Głosowanie jest przywilejem, ale i obowiązkiem. Jeżeli sami nie zadbamy o nasz chrześcijański dom, to przyjdą inni i wprowadzą swoje porządki, złamią nasze charaktery oraz zrobią z nas – z pewnością – niewolników. Pamiętajmy o tym!

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!