OGŁOSZENIA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w środę – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

*W czerwcu br. odeszły do domu Ojca Niebieskiego następujące osoby śp.: Zofia Jadwiga Eigner-Kalinowska, Eugeniusz Połeć, Regina Kozak, Henryk Waszkiewicz, Maria Majewska, Tadeusz Antoni Wisz. Dobry Jezu daj Im wieczne spoczywanie!

*W poniedziałek (13.07) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17:00.

*W lipcu, przed wieczorną Mszą św., wspólnoty parafialne modlą się Koronką i Litanią do Krwi Jezusa.

*Przypominamy, że w każdy poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zachęcamy do codziennej (osobistej i rodzinnej) Modlitwy Różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

*Dzisiaj w naszej Ojczyźnie odbywa się II tura wyborów prezydenckich. Jako chrześcijanie czujmy się zobowiązani dać świadectwo odpowiedzialności za dobro i pomyślność naszej Ojczyzny. Przypominamy, że głosowanie jest przywilejem, ale i obowiązkiem. Pamiętajmy także o modlitwie w intencjach naszej Ojczyzny. Miłość do Ojczyzny wpisuje się w przestrzeganie IV przykazania Dekalogu: „Czcij ojca swego i matkę swoją, abyś długo żył i dobrze ci się powodziło na ziemi”.

*Już teraz ogłaszamy, że w następny piątek (24.07) po wieczornej Mszy św., będzie specjalne modlitewne Nabożeństwo za przyczyną św. Michała Archanioła. Będziemy prosić Boga o uzdrowienie duchowe, psychiczne i fizyczne. Nabożeństwo zakończymy indywidualnym błogosławieństwem każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Informujemy również, że w dzień św. Krzysztofa (25.07), tj. w sobotę i następnie w niedzielę (26.07), będziemy błogosławić kierowców i poświęcimy pojazdy mechaniczne.

*Dzisiaj mamy II niedzielę miesiąca i zbieramy tzw. tacę inwestycyjną, przeznaczaną na cele gospodarcze parafii. Zapraszamy do obejrzenia makiety, która podpowiada jak będzie w całości wyglądało otoczenie kościelno-plebanijne.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Wszystkim życzymy dobrych, pobożnych i bezpiecznych wakacji. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku Mszy św.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!