OGŁOSZENIA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.07.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Marię Magdalenę (święto); w czwartek – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy; w sobotę – św. Jakuba Apostoła (święto); tego dnia wspominamy również św. Krzysztofa, patrona kierowców.

*Przypominamy, że w lipcu, przed wieczorną Mszą św., wspólnoty parafialne modlą się Koronką i Litanią do Krwi Jezusa.

*Informujemy również, że w każdy poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Zachęcamy do codziennej (osobistej i rodzinnej) Modlitwy Różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

*W piątek (24.07) po wieczornej Mszy św., będzie specjalne modlitewne Nabożeństwo za przyczyną św. Michała Archanioła. Będziemy prosić Boga o uzdrowienie duchowe, psychiczne i fizyczne. Nabożeństwo zakończymy indywidualnym błogosławieństwem każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Informujemy również, że w dzień św. Krzysztofa (25.07), tj. w sobotę i następnie w niedzielę (26.07), będziemy błogosławić kierowców i poświęcimy pojazdy mechaniczne.

*Tydzień temu była II niedziela miesiąca. Na tzw. tacę inwestycyjną zebrano 6045 zł i 32/100. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!

*W przyszły wtorek (28.07), będziemy gościć w naszej Parafii 150-osobową Pieszą Pielgrzymkę z Bolesławca do Legnicy. Pątnicy dotrą do nas ok. godz. 16:00 na Mszę św., po której będzie zorganizowany przez Parafię posiłek. Pielgrzymi wraz z Księdzem Przewodnikiem pragną zostać u Matki Bożej Królowej Polski do wieczornego apelu, stąd prośba do Parafian, aby przyjęli do swoich domów od 2 do 4 osób na szybki prysznic. Osoby chętne zaoferować takową pomoc zapraszamy po Mszy do zakrystii.

*Legnicka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę w tym roku odbywa się sztafetowo, dlatego ks. Tomasz zaprasza Parafian do grupy duchowego uczestnictwa, która będzie się spotykać codziennie od 30.07 do 06.08 na wspólnej pielgrzymkowej Mszy św. o godz. 18:00, następnie modlitwie i apelu. Zachęcamy do nabywania w zakrystii pakietów duchowego uczestnictwa (w cenie 15 zł), w skład których wchodzi przede wszystkim opracowany na ten rok pielgrzymkowy modlitewnik.

*Organizujemy (w dniu 7.08) pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dzień wejścia przedstawicieli grup Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Wszystkim życzymy dobrych, pobożnych i bezpiecznych wakacji. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku Mszy św.

 Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!