OGŁOSZENIA – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Szarbela Makhlufa, prezbitera, mnicha i pustelnika (wspomnienie dowolne); w środę – św. Martę; w piątek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

*Przypominamy, że do końca lipca, przed wieczorną Mszą św., wspólnoty parafialne modlą się Koronką i Litanią do Krwi Jezusa.

*Informujemy również, że w każdy poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Przed nami pierwsza sobota miesiąca i o godz. 9:00 Msza św. i po niej Różaniec wynagradzający za wszelkie zniewagi wobec Matki Najświętszej.

*Zachęcamy do codziennej (osobistej i rodzinnej) Modlitwy Różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

*W dzień św. Krzysztofa (25.07) i w dzisiejszą niedzielę (26.07), błogosławimy kierowców i poświęcamy pojazdy mechaniczne.

*We wtorek (28.07), będziemy gościć w naszej Parafii 120-osobową Pieszą Pielgrzymkę z Bolesławca do Legnicy. Pątnicy dotrą do nas ok. godz. 16:00 na Mszę św., po której będzie zorganizowany przez Parafię posiłek. Planowana była „kąpiel” w domach prywatnych. Niemniej Ksiądz Przewodnik wraz z grupą podjęli inną decyzję. Zatem dziękuję Parafianom, którzy zaoferowali pomoc, ale obecnie nie będzie już potrzebna. Za dobre i otwarte serca dziękujemy! Bóg zapłać Ofiarodawcom z Żywego Różańca, którzy przekazali na poczęstunek dla pielgrzymów 1000 zł.

*Przypominamy, że Legnicka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę w tym roku odbywa się sztafetowo. Ks. Tomasz zaprasza Parafian do grupy duchowego uczestnictwa, która będzie się spotykać codziennie od 30.07 do 06.08 na wspólnej pielgrzymkowej Mszy św. o godz. 18:00. Zachęcamy do nabywania w zakrystii pakietów duchowego uczestnictwa (w cenie 15 zł), w skład których wchodzi pielgrzymkowa odznaka oraz modlitewnik.

*Organizujemy (w dniu 7.08) pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dzień wejścia przedstawicieli grup Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

*Z racji wakacji w pierwszą sobotę miesiąca i następnie w pierwszy piątek miesiąca nie odwiedzimy chorych. Jednakże na indywidualne telefoniczne zaproszenia przyjdziemy ze spowiedzią i Komunią świętą.

*Maryjna Wspólnota Modlitewna działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy, w sobotę (1.08) organizuje nocną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 21:00. Intencją pielgrzymki jest modlitwa wynagradzająca Panu Bogu za grzechy naszej Ojczyzny, naszych miast i wsi, naszych rodzin i nas samych. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Wszystkim życzymy dobrych, pobożnych i bezpiecznych wakacji. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku Mszy św.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!