OGŁOSZENIA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.2020

*W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Jana Marię Vianneya, prezbitera; w czwartek – mamy święto Przemieniania Pańskiego; w sobotę – św. Dominika, prezbitera.

*Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Od godz. 16:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji tzw. odpustu Porcjunkuli, związanego ze św. Franciszkiem z Asyżu, dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła parafialnego.

*Informujemy, że w każdy poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po wieczornej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Pamiętajmy w modlitwie o powołaniach do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej.

*W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi i Komunii św. – pierwszopiątkowej.

*Zapraszamy Parafian do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce na Jasną Górę. Spotykamy się w naszej świątyni codziennie od 30.07 do 06.08 na wspólnej pielgrzymkowej Mszy św. o godz. 18:00, następnie modlitwie i apelu. Zachęcamy do nabywania w zakrystii pakietów duchowego uczestnictwa (w cenie 15 zł), w skład których wchodzi pielgrzymkowa odznaka oraz modlitewnik.

*Organizujemy (w dniu 7.08) pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dzień wejścia przedstawicieli grup Pieszej Pielgrzymki Legnickiej. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

*Informujemy, że Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 5 i 6 września, tj. w sobotę i niedzielę o godz. 10:30. Terminy spotkań rodziców i dzieci będą ogłoszone w niedzielę 23 sierpnia. Dla zainteresowanych informujemy, że w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II istnieje możliwość zorganizowania przyjęcia pierwszokomunijnego, ale jedynie w sobotę 5 września. Niedziela jest już całkowicie zajęta.

*Za tydzień II niedziela miesiąca. Zbieramy tacę z przeznaczeniem na prace gospodarcze w parafii.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Zachęcamy do codziennej (osobistej i rodzinnej) Modlitwy Różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

*Wszystkim życzymy dobrych, pobożnych i bezpiecznych wakacji. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku Mszy św.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!