OGŁOSZENIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

*W każdy poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa. Na Mszę św. zapraszamy zwłaszcza mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże łaski za przyczyną wielkiego Patrona Rodzin i Patrona Ojców.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i z racji pierwszej środy miesiąca będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

*Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 5 i 6 września, tj. w sobotę i niedzielę o godz. 10:30.

W poniedziałek zapraszam na spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. po Mszy św. wieczornej.

Następnie od wtorku do czwartku (1.09-3.09) będą próby dla dzieci pierwszokomunijnych. Próby będą prowadzone w dwóch grupach o godz. 16:00 oraz 17:00.

W piątek (4.09) od godz. 16:00 będzie spowiedź.

Cały porządek spotkań wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej. Wszystkich Parafian prosimy o modlitwę w intencji Dzieci i całych Rodzin, które przygotowują się do tak pięknej i ważnej uroczystości rodzinnej i parafialnej.

*Od 7.09 chcemy wrócić do muzycznych prób dziecięcej scholii „Promyki Boże”. Prosimy, aby Rodzice dali pisemne zgody dla swoich dzieci, które chcą wychwalać Pana Boga śpiewem tutaj przy Ołtarzu Pańskim.

*Z racji pierwszokomunijnych przygotowań nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w pierwsze dni miesiąca. W pierwszą sobotę miesiąca prosimy, aby przed poranną Mszą św. wspólnoty parafialne odmówiły Różaniec św. wynagradzający za wszelkie zniewagi wobec Najświętszej Maryi Panny.

*Maryjna Wspólnota Modlitewna działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy, w sobotę (5.09) organizuje nocną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 21:00. Intencją pielgrzymki jest modlitwa wynagradzająca Panu Bogu za grzechy naszej Ojczyzny, naszych miast i wsi, naszych rodzin i nas samych. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

*Zachęcamy do codziennej (osobistej i rodzinnej) Modlitwy Różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!