OGŁOSZENIA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę (święto); w środę – św. ojca Pio, prezbitera.

*Dzisiaj (20.09) obchodzimy rocznicę (679) poświęcenia kościoła katedralnego w Legnicy (święto). Dodajmy, że nasz kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski został poświęcony 20.09.1997 r. przez bpa Tadeusza Rybaka.

*W poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa. Na Mszę św. zapraszamy zwłaszcza mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże łaski za przyczyną wielkiego Patrona Rodzin i Patrona Ojców.

*W poniedziałek, 5 minut przed wieczorną Mszą św. (godz. 17:55) rozpoczniemy Nowennę do św. Michała Archanioła. Zakończymy ją w przyszły wtorek, w święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*Próba muzyczna dziecięcej scholii „Promyki Boże” w poniedziałek o godz. 16:00. Zadbajmy o to, aby dzieci wychwalały Pana Boga śpiewem tutaj przy Ołtarzu Pańskim.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów.

*W piątek swoją próbę (godz. 17:00) ma zespół muzyczny „Miriam”, a po wieczornej Mszy św. będzie duszpasterskie spotkanie młodzieży z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

*W piątek (25.09) po wieczornej Mszy św., będzie specjalne modlitewne Nabożeństwo za przyczyną św. Michała Archanioła. Będziemy prosić Boga o uzdrowienie duchowe, psychiczne i fizyczne. Nabożeństwo rozpoczniemy poświęceniem wody oraz soli, a zakończymy indywidualnym błogosławieństwem każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

*Za tydzień, w niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne. Proszę Rodziców, aby dzieci przyszły z tornistrami na Mszę św.

*Zeszłej niedzieli (tzw. inwestycyjnej) zbierana była taca na cele gospodarcze parafii. Zebrano 6796,61 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

*W przyszłą niedzielę (27.09) będzie obchodzony Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Poprzez zbiórkę do puszek będziemy mogli włączyć się w pomoc sierotom i małoletnim z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy.

*W przyszły poniedziałek (28.09), po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Komunia Święta planowana jest na początku maja 2021 roku.

*Zachęcamy do codziennej (osobistej i rodzinnej) Modlitwy Różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!