OGŁOSZENIA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.09.2020

*W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, męczennika; we wtorek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (święto); w środę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek – świętych Aniołów Stróżów.

*Dziś, w niedzielę, po wieczornej Mszy św. odbędzie się Nabożeństwo uwielbienia, na które zapraszamy wszystkich Parafian, a w sposób szczególny młodzież.

*W poniedziałek przed zakończeniem Mszy św. wieczornej, modlimy się Litanią do św. Józefa. Na Mszę św. zapraszamy zwłaszcza mężczyzn i ojców, aby wypraszać Boże łaski za przyczyną wielkiego Patrona Rodzin i Patrona Ojców.

*Do wtorku kontynuujemy 5 minut przed wieczorną Mszą św. (godz. 17:55) Nowennę do św. Michała Archanioła. Zakończymy ją w święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

*Próba muzyczna dziecięcej scholii „Promyki Boże” w poniedziałek o godz. 16:00. Zadbajmy o to, aby dzieci wychwalały Pana Boga śpiewem tutaj przy Ołtarzu Pańskim.

*Jutro, w poniedziałek (28.09), po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Serdecznie zapraszamy!

*W środę mamy Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

*W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie ministrantów.

*W piątek swoją próbę (godz. 17:00) ma zespół muzyczny „Miriam”, a po wieczornej Mszy św. będzie duszpasterskie spotkanie młodzieży z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

*Dzisiaj (27.09) obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Poprzez zbiórkę do puszek możemy włączyć się w pomoc sierotom i małoletnim z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy.

*Od czwartku (1.10) zapraszamy na codzienny Różaniec o godz. 17:15.

*W pierwszy piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16:00 i okazja do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie dzieci – o godz. 17:00 będzie można przyjąć Komunię św.

*W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 9:00 Msza św. oraz Różaniec wynagradzający wszelkie zniewagi wobec Maryi Matki Bożej!

*Duszpasterze odwiedzą swoich chorych: ks. Proboszcz – w piątek od godz. 9:00; ks. Łukasz – w środę od godz. 9:15; ks. Tomasz w sobotę od godz. 10:30.

*Rozpoczynamy zapisy kandydatów do bierzmowania z klas 6. Deklaracje do wypełnienia znajdują się na stoliku z prasą katolicką. Wypełnione deklaracje prosimy składać do zakrystii po Mszy św. Pierwsze spotkanie młodzieży z klas 6. wraz z Rodzicami odbędzie się 5.10 (poniedziałek) po Mszy św. wieczornej (godz. 18.45).

*Zbieramy zapisy na kurs przedmałżeński. Będzie trwał od 19.10 (poniedziałek) do 23.10 (piątek).

*Maryjna Wspólnota Modlitewna działająca przy parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy, w sobotę (3.10) organizuje nocną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Legnickim Polu, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 21:00. Intencją pielgrzymki jest modlitwa wynagradzająca Panu Bogu za grzechy naszej Ojczyzny, naszych miast i wsi, naszych rodzin i nas samych. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

*Kancelaria czynna w poniedziałek i piątek od 16:00 do 17:00. Korzystajmy z prasy katolickiej. Intencje oraz ogłoszenia są do wglądu w gablotach i na stronie internetowej.

*Zachęcamy do codziennej (osobistej i rodzinnej) Modlitwy Różańcowej oraz do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Niech Bóg błogosławi naszą parafię. Królowo Polski wstawiaj się za nami!